Lékaři žádají vládu: Přidejte i nám jako učitelům

Slib premiéra Grosse, že učitelé dostanou od příštího roku přidány v průměru dva tisíce, vyvolal okamžitě pnutí mezi ostatními státními zaměstnanci. Ozvali se především lékaři a zdravotní sestry. „Učitelé jsou podhodnoceni. Samozřejmě si zvýšení zaslouží, ale velmi důrazně si o přidání řekneme i my,“ řekl předseda LOK Milan Kubek…

Slib premiéra Stanislava Grosse, že učitelé dostanou od příštího roku přidány v průměru dva tisíce, vyvolal okamžitě pnutí mezi ostatními státními zaměstnanci.

Ozvali se především lékaři a zdravotní sestry.

„Učitelé jsou stejně jako ostatní inteligence podhodnoceni. Samozřejmě si zvýšení zaslouží, ale velmi důrazně si o přidání řekneme i my,“ řekl předseda Lékařského odborového klubu Milan Kubek.

I když Grossův výrok o zvýšení platů učitelům v sobotu podpořil i výkonný výbor sociální demokracie, politici nejsilnější vládní strany stále neřekli, kde potřebné dvě miliardy korun ve státním rozpočtu pro příští rok najdou.

Proti návrhu se nepostavil ani předseda koaličních lidovců Miroslav Kalousek, který je zároveň šéfem poslaneckého rozpočtového výboru.

Kalousek navíc hned i navrhl, kde by se peníze daly najít: u policistů. Ti totiž podle nového služebního zákona mají od nového roku dostat přidáno v průměru o osm tisíc korun.

To by podle něj vedlo k neodůvodněnému rozevírání nůžek v platech jednotlivých profesí státních zaměstnanců.

Hospodářské noviny

Ohodnoťte tento článek!