Přejít na obsah

Lékaři zuří, přidáno nedostali. Řeším jiné věci než sliby ministra, tvrdí ředitel

zpět
14.4.2011
peníze, peněženka
zvětšitpeníze, peněženkaZdroj: www.innosight.com

peníze, peněženka | Zdroj: www.innosight.com

 

Vedení některých nemocnic se vymlouvá na pojišťovny, které zatím nic neposlaly. Podle šéfa odborářů Engela je to neschopnost. Anebo záměr vedení těchto nemocnic.

Lékaři ve zlínské krajské nemocnici se na zvýšení březnových platů, které bylo dohodnuto s ministerstvem zdravotnictví, těšili marně. Jejich ředitel jim zatím platy nezvýší. Čeká prý, až dorazí peníze z pojišťoven.

„Teď jsme dostali výplatní pásky, ve kterých žádné navýšení za březen není,“ potvrdila serveru iHNed.cz Marcela Henčlová, lékařka zlínské nemocnice a předsedkyně tamního lékařského odborového klubu (LOK).

„Kolegové zuří, my jsme memorandum dodrželi a výpovědi jsme stáhli,“ dodala.

Lékaři v Krajské nemocnici Tomáše Bati doufají, že březnové navýšení platů dostanou alespoň zpětně v květnu, kdy má přijít výplata za duben.

Podobné rozčarování jako ve Zlíně zažijí každým dnem lékaři ve vsetínské a uherskohradišťské nemocnici. V Hradišti platy lékařům na účet přijdou buď v pátek, nebo v pondělí. Nedostanou však o nic víc než v minulých měsících.

Ředitel Antonín Karásek se totiž rozhodl, že vyšší mzdy vyplatí až ve chvíli, kdy zareagují pojišťovny. „To, že si pan ministr něco ujedná s někým, kdo peníze nepřidává, to si pak mohou dohodnout cokoli,“ vysvětlil ředitel nemocnice, která na sebe v závěru akce Děkujeme, odcházíme strhla nejvíce pozornosti.

Celý článek najdete na serveru iHNED.cz nebo ZDE.


Klíčová slova

Autoři

Michaela Mužíková, Hospodářské noviny

Komentovat článek: Lékaři zuří, přidáno nedostali. Řeším jiné věci…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Lékaři zuří, přidáno nedostali. Řeším jiné věci…

Komentáře

dalších 6 komentářů
jordan air max 90 homme NikeLab avec des accents de daim et de cuir  | 18. 04. 2017 17:26

nike air max pas cher La Air Max 1 Atmos fut l’incontestable gagnante du concours « Vote Back » organisé à l’occasion de l’Air Max Day 2016. air jordan pas cher

challenger výpověd ze služeb  | 14. 04. 2011 18:51

to uže je lepší sickout. Tak na týden. To by ksindlíky tak uzemnilo, že by si už víckrát nic nezkusili. I když to trochu riskantnější než jen legální postup. Na druhé straně ať vám ksindlík dokáže, že vás ty záda strašně nebolí.

Pepa Řešení  | 14. 04. 2011 17:35

Neschopný ředitel-měl by jít od válu(či spíše od koryta).

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné