Přejít na obsah

Lékařka brala úplatky za léky. Měsíčně, patnáct let

zpět
25.6.2010
peníze, korupce, úplatek
zvětšitpeníze, korupce, úplatekZdroj: www.crunchgear.com

peníze, korupce, úplatek | Zdroj: www.crunchgear.com

 

Pět let vězení hrozí kvůli přijímání úplatků brněnské lékařce Elišce Jugové. Včera o tom informoval mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek. Policisté nedávno poslali brněnskému státnímu zastupitelství návrh na obžalobu.

„Zjistili jsme, že osmapadesátiletá žena brala v letech 2007 a 2008 úplatky od farmaceutické firmy za to, že předepisovala její léky,“ uvedl Skřepek.

Případem se proto nyní zabývá žalobce.

„Vyšetřování skončí patrně začátkem července a poté by mohla padnout obžaloba,“ uvedl mluvčí Městského státního zastupitelství v Brně Vladimír Kutnohorský.

Na případ upozornila loni na podzim Česká televize, které se podařilo lékařčinu žádost o úplatek nahrát na skrytou kameru.

„Patnáct let jsem dostávala dvě stě padesát korun za jednoho pacienta. Pravidelně, každý měsíc na ruku,“ přiznala na záznamuJugová.

Lékařka, která v době natáčení pracovala jako dermatoložka v Nemocnici u svaté Anny v Brně, dostala výpověď ze zaměstnání. Vedení nemocnice na ni navíc podalo trestní oznámení.


Klíčová slova

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Lékařka brala úplatky za léky. Měsíčně, patnáct…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Lékařka brala úplatky za léky. Měsíčně, patnáct…

Komentáře

další 2 komentáře
david Kahánek  | 25. 06. 2010 15:13

Klasika. Sám jsem viděl v TV jak naháněli lékaře po chodbě, ukazovali jeho obličej, řekli plné jméno i pracoviště a v reportáži šlo jen o to, že nějaká rodina měla podezření, že jejich příbuzný byl poškozen při ošetřování. Následoval šot o tom, jak policie chytila dvojici dealerů drog, které u nich našli, vše beze jmen, rozmazané obličeje. Co dodat....

Vladimír Kahánek  | 25. 06. 2010 11:42

Jen u lékařů média zveřejňují u projednávaných trestných činů před pravomocným rozhodnutím soudu plné jméno a příjmení obžalovaného, že?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné