Přejít na obsah

Lékárna zlínské Baťovy nemocnice kompenzuje poplatky

zpět
6.2.2009

Třicetikorunový regulační poplatek za položku na receptu od včerejška vracejí lidem v lékárnách zlínské Baťovy nemocnice. Zákazníci jej dostanou zpět formou bonusu. Zda nabídku využijí, je na jejich rozhodnutí. "Podobným způsobem už postupují mnohé soukromé lékárny, proto jsme se k tomuto kroku rozhodli také," zdůvodnil změny ředitel Baťovy nemocnice Petr Pšikal...

<b.Zlínský kraj svým zařízením nezakazuje, aby částku placenou za recept lidem vracela. Platit bonus z rozpočtu ale nehodlá**

Třicetikorunový regulační poplatek za položku na receptu od včerejška vracejí lidem v lékárnách zlínské Baťovy nemocnice. Zákazníci jej dostanou zpět formou bonusu. Zda nabídku využijí, je na jejich rozhodnutí. „Podobným způsobem už postupují mnohé soukromé lékárny, proto jsme se k tomuto kroku rozhodli také. Máme zájem, aby naši pacienti nebyli ekonomicky znevýhodňováni a mohli využívat služeb našich lékáren za podmínek srovnatelných s ostatními,“ zdůvodnil změny ředitel Baťovy nemocnice Petr Pšikal. Zlínská nemocnice tak jako třetí zdravotnické zařízení řízené Zlínským krajem přistoupila ke kompenzaci regulačních poplatků zákazníkům svých lékáren. Obdobné opatření už počátkem týdne zavedli ve Vsetínské a Uherskohradišťské nemocnici. Podle krajské radní pro zdravotnictví Hany Příleské není zavedení bonusů v nemocničních lékárnách v rozporu s přístupem krajské reprezentace. Ta se jako jedna z mála v republice rozhodla, že nebude hradit za občany poplatky ve svých lékárnách z krajského rozpočtu. „Tohle jsme nechali na obchodní politice nemocnic. Zavedení těchto opatření jsme ani nepřikazovali, ani nezakazovali,“ poznamenala radní. Změnit systém na dar od kraje, jako je tomu pro všechny u třicetikorunového poplatku za ošetření v nemocniční ambulanci, podle ní v budoucnu regionální vláda nehodlá. Názory na bonusy v nemocniční lékárně jsou mezi lidmi ve Zlíně různorodé. „Já bych si to vrátit nenechal, jsem pro poplatky,“ míní například Jan Blažek. S poplatky v lékárnách nesouhlasí Miroslav Bartoš, ale s touto formou úlevy prý zcela spokojen není. „Přijde mi to stejně jako přechodné řešení, je to taková cesta necesta. Odstranit poplatky v lékárnách by ti nahoře měli celkově,“ míní Bartoš.

Nikola Synek, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Lékárna zlínské Baťovy nemocnice kompenzuje…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Lékárna zlínské Baťovy nemocnice kompenzuje…

Komentáře

další 2 komentáře
Roman zvýhodňování?  | 6. 02. 2009 15:17

Je zajímavý pohled ředitele krajské nemocnice,která dostává desítky milionů na vybavení a na záplatu dluhů,že chtějí rovné podmínky jako ostatní. V tom případě,by měl kraj rozdělit dotační peníze poměrným dílem mezi všechny poskytovatele zdrav péče a pak by se začalo každý za stejných podmínek. Převody na kraje byly nešťastné,protože se špitály staly kasičkami pro zastupitele a kamarády.Znovuobjevení se bývalého ředitele ze zadlužené nemocnice v Kroměříži je toho příkladem. A pak prý každý stejné podmínky. Kdyby to nebyla realita, tak je to úsměvné.

Oskar Vracení poplatků  | 6. 02. 2009 12:41

Je nelogické polpatky vracet ale chápu zájem nepřijít o pacienty byť je to ekonomicky nevýhodné. A o to socanům jde, postavit zdravotníky proti sobě. Možná se to dočasně podaří. Jen je jasné že po případném zrušení nebo omezení poplatků opět stoupnou doplatky které tak výrazně v průběhu roku klesly. A odnesou to nakonec ti co se možná ještě dnes z těch zmatků radují. Inu sliby se slibují a .. se radují.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné