Přejít na obsah

Lékárníci budou v sobotu lidem radit s volbou léků

zpět
31.3.2006

Většina lékáren bude mít v sobotu dopoledne otevřeno. Od 09:00 do 12:00 si lidé budou moci přinést ke kontrole své léky. Lékárníci jim poradí, zda k jejich drahému léku je levnější náhrada, takže by příště nemuseli tolik doplácet. Zároveň je upozorní na rizika, pokud užívají více léků současně...

Praha -

Lékárníci budou také radit pacientům, kteří mají doma zásoby medikamentů, o nichž ani nevědí, na co je koupili či měli předepsány.

Tyto služby jsou podle prezidenta České lékárnické komory Lubomíra Chudoby běžné ve vyspělých zemích Evropské unie, ve Spojených státech a Kanadě. Lékárníci tam podle něj mají mnohem větší pravomoci a leckdy i povinnost nabídnout pacientům levnější lék se stejnými účinky.

Podle Chudoby budou otevřeny v sobotu i ty lékárny, které jinak v tento den neotevírají. Lékárníci tak chtějí nahradit lidem tři hodiny, které koncem ledna prostávkovali. Protestovali proti tomu, že ministr zdravotnictví David Rath snížil lékovou přirážku. Varovali tehdy, že tím klesnou příjmy lékárníků, čtvrtina z 2300 lékáren prý je existenčně ohrožena.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Lékárníci budou v sobotu lidem radit s volbou…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné