Přejít na obsah

Lékárníci se slev kraje nebojí

zpět
10.9.2010
lékárna
zvětšitlékárnaZdroj: www.pharmacie-carnot-douai.com

lékárna | Zdroj: www.pharmacie-carnot-douai.com

 

Spory mezi některými lékárnami a nemocnicemi Středočeského kraje o vracení poplatků za recept jsou snad u konce.

Soukromníci se se zařízeními v minulosti kvůli této náhradě dokonce soudili a byli úspěšní. Vedení krajských nemocnic se ale původního záměru nevzdalo a od začátku září přišlo s novým tahem, jak zde mohou lidé ušetřit. Slevové karty sice nadále uspoří zákazníkům třicetikorunový poplatek, ale ostatní lékárníci z Kladenska už ho považují za spravedlivější.

Patrik Tomšů z oddělení komunikace Krajské nemocnice Středočeského kraje uvedl, že o kartu může požádat každý zákazník při nákupu v lékárně a dostane ji zcela zdarma. „Načítají se na ni slevy z celkového objemu prodeje, jak za výběr na recept, tak i ve volném prodeji.

V první fázi projektu pacienti, kteří navštíví některou z lékáren krajských nemocnic a využijí slevu, dostanou jejím prostřednictvím částku, jež se rovná výši regulačního poplatku,“ popsal. V návaznosti na to bude podle něj na podzim zaveden ještě bonusový systém.

Věrnostní karty už v dnešní době nejsou nic neobvyklého a nejspíš proto je oslovení lékárníci už nevnímají jako ránu pod pás, jako dřívější proplácení. Například Alena Haunerová z lékárny ve Wilsonově ulici ve Slaném uvedla, že zde podobný systém také používají. „Podle našich zkušeností ale není o slevové karty až takový zájem. Sice nevím, jestli mají nastaveny stejné podmínky jako my, ale určitě je to férovější než když pacienti poplatek nehradili rovnou,“ řekla.

Podobně, i když trochu kritičtěji, na věc nahlíží také Jiří Nepil z lékárny na Sítné v Kladně.

„Myslím, že je to jen jiná forma systému, který praktikovali předtím, ale přece jen to není tak okaté a hlavně protiprávní. Věrnostní systém je způsob jak si udržet stálé zákazníky, což podle mého není hlavním cílem nemocniční lékárny, ale budiž. Asi o něčem podobném budeme do budoucna muset také uvažovat, protože se tím vytváří přímá vazba mezi zákazníkem a lékárnou, což je výhodné i z hlediska lékové historie,“ uvedl.


Klíčová slova

Autoři

Zuzana Vlková, Regionální deník

Související články

8.9. Poplatky v lékárnách nahradily karty Poplatky v lékárnách nahradily karty
2 příspěvků
4.6. O slevy v lékárnách by lidé přijít nemuseli O slevy v lékárnách by lidé přijít nemuseli
0 příspěvků

Komentovat článek: Lékárníci se slev kraje nebojí

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné