Přejít na obsah

Lékárny chtějí na krajích vysoudit miliony za proplácení poplatků

zpět
28.2.2011
lékárna
zvětšitlékárnaZdroj: www.tamesideandglossop.nhs.uk

lékárna | Zdroj: www.tamesideandglossop.nhs.uk

 

Řetězec Česká lékárna chce po Jihočeském kraji 11 milionů korun jako náhradu škody, kterou měl způsobil kraj lékárníkům, když proplácel svým obyvatelům regulační poplatky ve zdravotnictví.

Žalobu podal řetězec k soudu a podobně se chystá postupovat i v dalších krajích, informuje týdeník Euro ve svém pondělním vydání.

„Žalobu jsme podali loni v listopadu. Postupně ji podáme ve všech krajích vyjma Prahy. Celkem požadujeme okolo 150 milionů korun,“ řekl týdeníku advokát Vlastislav Kusák. Nepředpokládá, že by se spor ukončil již v první instanci. Jihočeským krajem začal, protože tam soudy rozhodují nejrychleji.

Kraj podle týdeníku žaluje Česká lékárna kvůli tomu, že pokřivil trh, když občanům vracel povinné regulační poplatky. „Srovnáváme toto pokřivení. Abychom nepřišli o zákazníky, museli jsme jim také hradit třicetikorunový poplatek. A tyto peníze nyní požadujeme zpět, což dokazujeme vydanými účtenkami,“ vysvětlil Kusák.

Hejtmané z řad ČSSD propláceli v krajských nemocnicích a lékárnách regulační poplatky od počátku roku 2009, loni v létě s tím postupně ustali. Řetězec soukromých lékáren se proti této praxi bránil, soudy na jeho žádost několikrát předběžným opatřením zakázaly krajům poplatky hradit.


Komentovat článek: Lékárny chtějí na krajích vysoudit miliony za…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné