Přejít na obsah

Lékárny Dr. Max chtějí od Ratha miliony za proplácení poplatků

zpět
20.2.2012
Ilustrační fotografie; lékárna
zvětšitIlustrační fotografie; lékárna
Autor: Shutterstock

Ilustrační fotografie; lékárna | Autor: Shutterstock

 

Síť lékáren provozovaných pod značkou Dr. Max se chystá zažalovat Středočeský kraj o 12 miliónů korun coby náhradu za ušlý zisk, o který měly firmu připravit krajské lékárny proplácením třicetikorunových poplatků za recepty. Vrchní soud v Praze totiž shledal proplácení poplatků protiprávním.

I evropské soudy rozhodly o tom, že proplácení poplatků, jimiž nedisponuje soukromý sektor, nedovolená podpora. V případě úspěchu chce firma žádat další kompenzace v celkové výši 120 miliónů.

Středočeský kraj není poslední

Spor vedený firmou Dr. Max se týkal zatím jen Středočeského kraje, který vede nejzarputilejší propagátor proplácení poplatků, hejtman David Rath. Na verdikt se čeká také v Českých Budějovicích.

„V jižních Čechách jsou soudy nejrychlejší, proto zde testujeme na nižším obnose, jestli to principiálně projde. Pokud ano, tak by se žaloba rozšířila na celou republiku a požadovali bychom celkem 120 miliónů korun,“ řekl serveru Novinky.cz právník zastupující Dr. Maxe Vlastislav Kusák.

Informaci přinesl server NOVINKY.CZ, celý článek naleznete ZDE


Autoři

(joh), Parlamentní listy

Komentovat článek: Lékárny Dr. Max chtějí od Ratha miliony za…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Lékárny Dr. Max chtějí od Ratha miliony za…

Komentáře

1 komentář
Ina Samý cirkus!  | 21. 02. 2012 17:44

V tomto kocourkově si stále může dělat /vláda poslanec či kdo má nějakou větší drzost /co chce.!! Běžte už od toho.Jenom užíráte ze společného a takto se chovají jen jediní vládou podporovaní ...Co jsou tam za podvody a čachry?Šibuji a šibuji -už je to doma.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné