Přejít na obsah

Lékařské odbory dnes naplno spustí kampaň Děkujeme, odcházíme

zpět
15.9.2010
lékař, stetoskop, zdravotnictví
zvětšitlékař, stetoskop, zdravotnictvíZdroj: www.planet.wissen.de

lékař, stetoskop, zdravotnictví | Zdroj: www.planet.wissen.de

 

Lékařské odbory dnes naplno spustí kampaň Děkujeme, odcházíme, v níž chtějí upozornit na údajně špatné finanční ohodnocení zdravotníků. Odboráři ji zahájili už v květnu, kdy vyhlásili požadavky na zvýšení platů lékařů.

Prohlášení, že dají na konci roku hromadnou výpověď, pokud nedostanou přidáno, dosud podepsalo zhruba 3000 nemocničních lékařů, členů i nečlenů, řekl ČTK předseda Lékařského odborového klubu-Svazu českých lékařů (LOK-SČL) Martin Engel.

S návrhy ministerstva práce a sociálních věcí na změny a snížení tarifních platů státních zaměstnanců akce nesouvisí, odboráři vyhlásili požadavky na zvýšení platů již v květnu. Návrh ministerstva, který nejzkušenějším zdravotníkům snižuje tarifní plat až o 42 procent, považuje LOK za „skandální“ a „arogantní“.

Ačkoli ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) vyjednal pro zdravotníky mírnější snížení platů, odbory jsou dál nespokojeny. Nelíbí se jim, že se zdravotníci mají podílet na škrtech, ačkoli prý státní dluh nezpůsobili.

„Odmítáme platit dluhy někoho jiného,“ řekl ČTK Engel. LOK podporuje rozhodnutí Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče, který v pondělí vyhlásil stávkovou pohotovost a připravenost vyhlásit stávku na 15. října, pokud se nedohodnou s vládou. Engel však chce zvolit jinou formu protestu než stávku, chystá hromadné výpovědi.


Komentovat článek: Lékařské odbory dnes naplno spustí kampaň…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Lékařské odbory dnes naplno spustí kampaň…

Komentáře

dalších 15 komentářů
Marek Máme ho, toho šikulu režiséra.  | 1. 11. 2010 23:03

Vážený pane doktore Bouzku, náhodně jsem narazil na váš komentář k mému filmu. Těší mě, že se vám líbil. Pokud byste měl nějaký zajímavý námět pro dokument z vašeho prostředí, rád se jím budu zabývat... Srdečně zdraví Marek Sklář, dokumentarista

iva.kvasnicova podporuji odborniky  | 27. 09. 2010 11:42

musim sdelit,ze rada podporim odborniky v tomto statu,to je totiz to jedine,co nam pomuze nahoru a nyni jeste z dluhu,protoze nikdo jini nez oni nevymysleji lepsi stroje a pristroje,aby si i ti ostatni za vyssi vykon v praci mohli vice vydelat,stejne jako lekari,kteri jako ostatni odbornici museji dostat za svoji praci uznani,protoze ani nemocny clovek nemuze pracovat a nic si vydelat,dokonce i stav jeho nemoci,moznost jeho uplneho vyleceni,je v zivote podstatny.coz si u nas nikdo neuvedomuje,nebo v ramci o koryta ani nechce,musim potvrdit, ze tech odborniku odeslo jiz hodne,zda-li to budou i dalsi nevim,ale nekdo si jiz musi uvedomit, ze to jsou devizy,ktere odchazeji,ostatni jim tu urcite zustanou,u tech je ale skoda lat nad tim, ze lepe delat nemuzou, i onu totiz delaji co mohou,jenom jako vysokoskolaci pracovat nemohou,protoze jinak by jimi byli, takze je zbytecne obracet verejnost proti odbornikum,kteri si chteji take vydelat,protoze jinak narod obracime sami proti sobe...

Dr.Bouzek Plný souhlas  | 16. 09. 2010 08:46

Kdo se dostane do médií, získává body. Politici, kteří chtějí zdravotníky dále vydírat, mají cestu do médií poměrně otevřenou i z daní zdravotníků. U zdravotníků je to větší problém. Velmi lehce se v našem státě vytváří nenávist vůči zdravotníkům. Jestliže existuje šikovný režisér, který dokázal natočit vynikající dokumenty o bídném životě lékařů v ČR, je vpodstatě nezodpovědné takového člověka neoslovit a nevyužít jeho schopností a znalostí. Kdybych byl vrcholným činovníkem LOKu či ČLK, už bych vytáčel jeho telefon. Reálně se však klidně vsadím, že ho nikdo neosloví.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné