Přejít na obsah

Lékařům z Uherského Hradiště nabídnou práci okolní nemocnice

zpět
23.2.2011
ruce, dohoda, smlouva
zvětšitruce, dohoda, smlouvaZdroj: www.snj.com.au

ruce, dohoda, smlouva | Zdroj: www.snj.com.au

 

Původně chtěli lékaři ze Zlínského kraje podpořit své uherskohradišťské kolegy tím, že výpovědi také nestáhnou. Nakonec si takový postup rozmysleli a nyní nabízejí lékařům práci v regionálních zařízeních. „To, že nenastoupíme do práce nic nevyřeší,” vysvětluje předsedkyně zlínské organizace LOK Marcela Henčlová.

Lékaři ze Zlínského kraje se původně chtěli postavit za lékaře z uherskohradišťské nemocnice a odmítali stáhnout své výpovědi. Nakonec je ale přeci jen stáhli. Podpoříte kolegy jiným způsobem?

Ano, domluvili jsme se na jakési akci solidarity ve všech čtyřech nemocnicích Zlínského kraje. Vsetínská nemocnice ale narozdíl od nás dohodu nepodepsala, lékaři napsali pouze otevřený dopis, že je chtějí podpořit. Abychom nenarušili memorandum, domluvili jsme se nakonec, že výpovědi začneme stahovat. To, že nenastoupíme do práce nic nevyřeší.

A co tedy chcete dělat?

Ředitel má dojem, že je s tou troškou lékařů schopen pojmout práci i za naši krajskou nemocnici. A pokud bychom přestali pracovat, nahráli bychom mu. S naším vedením jsme se ale domluvili na tom, že lékařům nabídneme volná místa u nás v nemocnicích. Ten, kdo z uherskohradišťských lékařů bude mít zájem, může si podat přihlášku. Něco podobného chystají i v Kroměříži, kde potřebují ještě více lékařů, než my.

A kolik těch míst je k dispozici?

To já nevím. Teď jsem se domluvila s vedením a vůbec nevím, kolik lidí by to bylo a jaká skladba. Jen jim ta místa nabídneme a vedení si vybere, koho bude potřebovat.

Média informovala o tom, že zvažujete také protest prostřednictvím nepodepsání smlouvy o přesčasích. Je to tak?

A co by se tím vyřešilo? Vůbec nic, akorát by říkali, že nejsme schopni zajistit péči. Opět by to nahrálo řediteli uherskohradišťské nemocnice.

Už u vás došlo ke stahování výpovědí?

Stahování v současné chvíli probíhá. Nejsou s tím žádné problémy.

Chystají se všichni lékaři stáhnout výpovědi? Nebo někteří našli místo mimo nemocnici?

Výpovědi chce stáhnout většina, jen malé procento má sehnané místo v zahraničí. Ti odejdou. Problém se zajištěním péče nebudeme mít.


Autoři

Michaela Svobodová, www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Lékařům z Uherského Hradiště nabídnou práci…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Lékařům z Uherského Hradiště nabídnou práci…

Komentáře

dalších 16 komentářů
challenger MUDr.Otakar Maňas  | 24. 02. 2011 22:00

to je blbost - nelze odvolávat ředitele za to, že nějak řídí nemocnici nebo že nejde na ruku odborové organizaci. Lze ho odvolat pouze za to, že nezajistí to, co podle své náplně práce zajistit má, totiž chod nemocnice.

MUDr.Otakar Maňas MUDr.Otakar Maňas  | 24. 02. 2011 08:55

Otakar Maňas má pravdu - takové bolševické, parazitické ředitelské čuňata je třeba jednoduše odvolat z funkce - a následně je poslat na úřad práce!!!! ODVOLAT ŘEDITELE BY MĚL KRAJ - NEJLÉPE NA HODINU!

MUDr Jiří Kilian MUDr.Otakar Maňas  | 24. 02. 2011 06:02

je tu ovšem ještě varianta, že lékaři prostě 01.03.2011 přijdou do práce, začnou pracovat, nikdo je nevyhodí a v tom případě možná lze i v rámci právních norem mít za nadále pracující - možná proto dva kolegové dostali onen "výhazov" už pár dnmů dopředu, aby tak na to pracoviště nemohli vstoupit. Tato tzv. překážka v práci na straně zaměstnavatele může mít ovšem i positivní přínos - chtělo bvy to chytrého právníka, který by našel právě v tom docela relevantní známky nepřijetí výpovědi. Krom toho to ukazjue na možnost, že ten ředitel má náhradu právě za ty dva a dost. Každopádně je to zajímavé a uvidíme, v jaké hry se to zvrtne.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné