Léky přes internet zatím ve 28 lékárnách

Titulní obrázek

Léky přes internet může v ČR zatím prodávat 28 lékáren. Ne všechny ale internetové obchody otevřely. Vyplývá to z údajů, které na svých stránkách zveřejnil Státní ústav pro kontrolu léčiv. Internetové lékárny prodávají jen léky bez předpisu…

Léky přes internet může v ČR zatím prodávat 28 lékáren. Ne všechny ale internetové obchody otevřely. Vyplývá to z údajů, které na svých stránkách zveřejnil Státní ústav pro kontrolu léčiv.

Internetové lékárny mohou prodávat jen léky bez předpisu, které mají českou registraci. Dále mohou nabízet čaje, vitamíny, potravinové doplňky či kosmetiku.

Internetový prodej léků umožnila loni v červnu vyhláška bývalého ministra zdravotnictví Davida Ratha (ČSSD), která tehdy zvlášť mezi lékárníky vyvolala vlnu nevole.

Báli se toho, že by mohla zhoršit situaci lékáren. Obavy se ale nepotvrdily. Léky přes internet smí prodávat jen „kamenná“ lékárna.

Prodej léků přes internet v ČR zatím rozšířen není. Podle některých odborníků se totiž příliš nevyplatí. Ceny volně prodejných léků a přípravků na internetu výrazně nižší nejsou, navíc je ještě nutné většinou zaplatit poštovné.

Dodání je zdarma jen tehdy, pokud cena zakoupeného zboží překročí určitou hodnotu. Bývá to zhruba více než tisíc korun.

Právo

Léky přes internet zatím ve 28 lékárnách
Ohodnoťte tento článek!