Přejít na obsah

Leoš Heger ministrem? Skvělá volba, tvrdí jeho bývalí kolegové

zpět
1.7.2010
úspěch, výhra, ruce
zvětšitúspěch, výhra, ruceZdroj: www.gcastrategies.com

úspěch, výhra, ruce | Zdroj: www.gcastrategies.com

 

Nedávno zvolený hradecký poslanec TOP 09 a bývalý ředitel zdejší fakultní nemocnice Leoš Heger bude dobrým ministrem zdravotnictví. Tvrdí to jeho někdejší spolupracovníci a dodávají, že je to odborník na správném místě.

„Lepší ministr nemůže být. Je to člověk, který problematice zdravotnictví skvěle rozumí, a to jak z pozice manažera, tak i lékaře.Mámez toho všichni radost a přejeme mu hodně zdaru,“ prohlásil přednosta onkologické kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové profesor Jiří Petera.

Slovy chvály na adresu Leoše Hegera nešetří ani provozně technický náměstek nemocnice Josef Židů. Tvrdí, že hradecká nemocnice se pod Hegerovým patnáctiletým vedením stala zařízením s vysokým kreditem a přitom hospodářsky úspěšným.

„Každý, kdo nemocnici znal před nástupem docenta Hegera do funkce ředitele, určitě vnímá, jak v současné době vypadá. Ať už prostředím, úrovní výstavby i zvyšováním kvality péče. Za docentem Hegerem jsou vidět samé úspěchy,“ řekl Josef Židů.

K nejsilnějším stránkám nového ministra zdravotnictví podle něho patří poctivost, schopnost analyzovat problémy a vysoká výkonnost v obtížných dobách. „Z tohoto pohledu si myslím, že je to člověk na svém místě,“ má jasno Josef Židů.

Přestože svému někdejšímu kolegovi přeje hodně úspěchů v nové pozici, vidí i možné těžkosti. „Rozhodně to nebude mít lehké, zvlášť za současné hospodářské situace. Má sice předopoklady být dobrým ministrem, ale na druhou stranu víme, jak je zdravotnictví ožehavé. Jen si vemte, kolik ministrů už se tam od roku 1989 vystřídalo,“ doplnil Josef Židů.

Předností Leoše Hegera ve funkci šéfa hradecké nemocnice byla rovněž schopnost získat peníze na výstavbu nových a rekonstrukci stávajících nemocničních pavilonů. Za jeho éry se v nemocnici prostavěly stovky milionů korun. Jednou z největších staveb byl předloni otevřený pavilon urgentní medicíny - emergency.

Objekt za 253 milionů korun je na střeše vybaven i plochou pro přistávání záchranářských vrtulníků. O vstup do vysoké politiky usiloval Leoš Heger už na podzim roku 2008, kdy se v barvách ODS dostal do druhého kola senátních voleb.

Nakonec však byl druhý za vítězným Vladimírem Drymlem (ČSSD).


Autoři

Martin Černý, Regionální deník

Související články

8.6. Heger ministrem zdravotnictví? Možná Heger ministrem zdravotnictví? Možná
0 příspěvků
4.6. Heger: Na post ministra bych se nikdy aktivně nehrnul Heger: Na post ministra bych se nikdy aktivně nehrnul
7 příspěvků

Komentovat článek: Leoš Heger ministrem? Skvělá volba, tvrdí jeho…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Leoš Heger ministrem? Skvělá volba, tvrdí jeho…

Komentáře

další 3 komentáře
Jiří Antonín Votýpka Všichni byli slušní a vzdělaní  | 1. 07. 2010 13:00

Slušnost,vzdělání a snah řešit často již neřešitelé byla vlstní všem našim ministrům zdravotnictví pokud nevzpomínám pár takových jako byl J.Plojhar a jeho morální a lidský profil. Problémem po roce 1989 je že v podmínákách a za prostředky, které stačily na "špičkovou" medicínu v letech 1946-1990 se žije dalších dvacet let charakterizovaným téměř tryskovým vývojem metod, ale i stoupajících nákladů na ně. Lékaři i v minulosti byli jakousi všemi schvalovanou šlěchtou s výsadními právy.Bohužel se najak na ně zapomělo i proto, že se technika vyvíjela velmi rychle. Tak personál zůstává jednou nohou finančně ještě v socialismu, ale vše ostatní - vývoj i náklady jsou již oběma nohama dál než v roce 2010. Zdravotnictví potřebuje vlivného, tvrdého lobistu, vlivného a obávaného takového Kalouiska v bílém plášti, který by uměl prosadit a doslova urvat pro svůj resort víc než může kdo jiný. V tomto případě však slušnost a skromnost, zcela čisté metody resortu nepomůže.Panu doktorovi přeji alespoň to, aby zůstal tak slušný a vstřícný i po tom pobytu v pokladně plné hladových vlků.

Pako Pěkné zpěvy  | 1. 07. 2010 12:52

Skepse bude pravděpodobně na místě / je to také známka zdravého rozumu/. Podívejte se třeba do Obchodního rejstříku na představenstvo Spojené akreditační komise. A hle koho všeho v této podvodné soukromé Marxově společnosti nenajdeme. Ředitelé a náměstci velkých nemocnic. Ta jména si samozřejmě progooglujte a bude vám to zase o trochu jasnější.

Kony Pěkné zpěvy  | 1. 07. 2010 12:38

Po 20-ti leté zkušenosti jsem opatrný.Velmi opatrný.Neslyším jediný kritický hlas.Samou Chválu.Před nedávnem se doc Heger vyjádřil,že v době krize je nutno platy snižovat a že lékaři s nárokem na adekvátní hodnocení paralyzují zdravotnictví.Druhá část je dle mého významnější v tom,že deklaroval udržení péče ve zdravotnictví i s maximálním odhlédnutím od tristního stavu svých kolegů.Takže zůstávám dále velmi opatrný,spíše dále skeptický.Koneckonců,při deklarovaných úspěších HK:jak tam vypadají platy kolegů a sester?Jak je dodržován Zákoním práce?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné