Přejít na obsah

Leteckou záchranku ze zákona smluvně zajistí stát

zpět
12.2.2008

Ministerstvo zdravotnictví bude mít ze zákona povinnost zajistit smluvně i finančně provoz letecké záchranné služby. Počítá s tím vládní novela zákona o péči o zdraví lidu, kterou před týdnem podepsal prezident Václav Klaus. Odkaz na úplné znění novely najdete v článku...

Praha - Ministerstvo zdravotnictví bude mít ze zákona povinnost zajistit smluvně i finančně provoz letecké záchranné služby. Počítá s tím vládní novela zákona o péči o zdraví lidu, kterou před týdnem podepsal prezident Václav Klaus.

Novela je potřebná pro provoz letecké záchranné služby od příštího roku. Činnost letecké záchranky je nyní zajištěna jen do konce roku na základě usnesení vlády smlouvami se státními i nestátními provozovateli. Pro následující roky ale bude třeba vyhlásit výběrová řízení podle zpřísněného zákona o veřejných zakázkách, uvedl při schvalování novely v Senátu ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS).

DÁLE ČTĚTE:
CELÉ ZNĚNÍ PŘÍSLUŠNÉ NOVELY NAJDETE ZDE

Proti novele měli výhrady sociální demokraté kvůli obavám, že její znění umožní využívat jen soukromé firmy. Podle Julínka je ale novela napsána správně a „nepředurčuje, jestli bude létat státní nebo nestátní letka“.

Ministerstvo zajišťuje a financuje vrtulníky pro leteckou záchrannou službu již dnes. Zákon mu to ale zatím neukládá, úřad to dělá na základě usnesení kabinetu z roku 1999. Beze změny zůstává v zákoně ustanovení, podle nějž zdravotnickou záchranku zřizují kraje, které odpovídají za její organizaci a zajištění činnosti ve svém obvodu.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Leteckou záchranku ze zákona smluvně zajistí…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné