Letošní chřipkovou sezonu hodnotí hygienici jako příznivou

Výskyt akutních respiračních infekcí byl v letošní sezoně velmi příznivý. Konec roku 2005 ani začátek letošního roku totiž nepřinesly žádnou chřipkovou epidemii.
Nejvíce postiženy byly respiračními chorobami jako obvykle děti předškolního a školního věku, řekla ČTK krajská hygienička Helena Šebáková…

Dodala, že vyšší hodnotu než 1700 nemocných na 100.000 obyvatel hygienici poprvé zaznamenali v šestém kalendářním týdnu.

Příspěvky s názvem článku na který reagujete posílejte přes formulářZDE Pravidla diskuse najdete v prohlášení vydavatele.

„Období mírně zvýšeného výskytu trvalo devět týdnů a za tu dobu onemocnělo v kraji přibližně 191.000 osob, což je 15,2 procenta populace,“ vysvětlila Šebáková.

Nejvyšší nemocnost hygienici zaznamenali ve 13. kalendářním týdnu, kdy na 100.000 obyvatel připadalo zhruba 1931 nemocných, což v daném týdnu znamenalo celkem asi 23.000 nemocných v celém regionu.

Poměrně příznivé epidemiologické situaci odpovídaly také počty lidí ošetřených na pohotovostech kvůli respiračních chorobám. Jen výjimečně tento počet překročil 40 procent.

ČTK

Letošní chřipkovou sezonu hodnotí hygienici jako příznivou
Ohodnoťte tento článek!