Přejít na obsah

Letošní chřipkovou sezonu hodnotí hygienici jako příznivou

zpět
24.4.2006

Výskyt akutních respiračních infekcí byl v letošní sezoně velmi příznivý. Konec roku 2005 ani začátek letošního roku totiž nepřinesly žádnou chřipkovou epidemii. Nejvíce postiženy byly respiračními chorobami jako obvykle děti předškolního a školního věku, řekla ČTK krajská hygienička Helena Šebáková...

Dodala, že vyšší hodnotu než 1700 nemocných na 100.000 obyvatel hygienici poprvé zaznamenali v šestém kalendářním týdnu.Příspěvky s názvem článku na který reagujete posílejte přes formulářZDE Pravidla diskuse najdete v prohlášení vydavatele.

„Období mírně zvýšeného výskytu trvalo devět týdnů a za tu dobu onemocnělo v kraji přibližně 191.000 osob, což je 15,2 procenta populace,“ vysvětlila Šebáková.

Nejvyšší nemocnost hygienici zaznamenali ve 13. kalendářním týdnu, kdy na 100.000 obyvatel připadalo zhruba 1931 nemocných, což v daném týdnu znamenalo celkem asi 23.000 nemocných v celém regionu.

Poměrně příznivé epidemiologické situaci odpovídaly také počty lidí ošetřených na pohotovostech kvůli respiračních chorobám. Jen výjimečně tento počet překročil 40 procent.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Letošní chřipkovou sezonu hodnotí hygienici…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné