Letošním cílem podřipské nemocnicnice je získat certifikát kvality

„Hlavním úkolem pro letošní rok je však uspět v auditu odborné firmy s cílem získat certifikát hodnoty ISO 9001, který je pro nemocnice určitým vysvědčením kvality vysokého stupně v poskytování zdravotní péče,“ říká ředitel Josef Kohout…

Roudnice n. L. – Podřipská nemocnice s poliklinikou je od roku 1997 provozována coby soukromé zdravotnické zařízení. Ředitel Josef Kohout odpovídá na otázky týkající se výsledků hospodaření.

Prozatím jste vždy hospodařili bez dluhů. Dopadl takto příznivě i loňský rok?

I v roce 2003 skončilo naše hospodaření s mírným přebytkem, tedy se ziskem, ze kterého jsme ještě vytvořili rezervu v souladu se zákonem o dani s příjmu na opravu počítačového tomografu a rentgenu.

Zbývající zisk ve výši asi dva milionů korun jsme zdanili, a prostředky vložili do sociálního fondu určeného pro naše zaměstnance. Přispíváme z něj na rekreace, půjčky, zaměstnanecké obědy a další výhody.

Rád bych podotkl, že naše I v roce 2003 skončilo naše hospodaření s mírným přebytkem, tedy se ziskemúčetnictví je veřejné, přestože jsme společnost s ručením omezeným. Hospodářské výsledky jsou k dispozici kterémukoli ze zastupitelů k nahlédnutí.

Byl loňský rok rokem významnějších investic?

Nebo jste museli výrazně šetřit. Výraznější investice do nákupu techniky jsme realizovali na konci roku 2002. Proto v loňském roce na významnější investice nezbývalo. Soustředili jsme se na splátky. Jen splátka v případě počítačového tomografu měsíčně činí 232 tisíc korun. Navíc platby od pojišťoven vázly.

Změnilo se to letos k lepšímu?

Letos v investicích hodláme pokračovat. Koupili jsme například laparoskopickou věž pro operační obory, přístroj pro ortopedické operace, dále polohovací postele pro léčebnu dlouhodobě nemocných. Dalších 300 tisíc korun stála oprava střechy nad biochemickou laboratoří a další.

Hlavním úkolem pro letošní rok je však uspět v auditu odborné firmy s cílem získat certifikát hodnoty ISO 9001, který je pro nemocnice určitým vysvědčením kvality vysokého stupně v poskytování zdravotní péče. V současné době hledáme auditorskou firmu s evropským oprávněním, kterou po prázdninách o provedení auditu požádáme.

EVA BŘEŇOVÁ, Deník Litoměřicka

Ohodnoťte tento článek!