Přejít na obsah

Liberecký kraj už zaplatil za pacienty pět miliónů

zpět
25.5.2009

Bezmála pět miliónů korun zaplatil Liberecký kraj od února do konce dubna na poplatcích za pacienty, kteří přijali dar kraje a souhlasili s uznáním dluhu ve třech krajských zdravotnických zařízeních a dvou lékárnách. Novinářům to ve středu řekl radní pro zdravotnictví Libereckého kraje Pavel Novák...

(ČSSD).

Méně, než čekali

„Je to zhruba asi půl na půl v poměru mezi pacienty, kteří poplatek uhradí sami, a těmi, kteří souhlasí s úhradou ze strany Libereckého kraje. Zatím jsme na poplatcích zaplatili méně peněz, než jsme původně předpokládali,“ řekl Novák.

Zároveň upřesnil, že nejvyšší nárůst v počtu pacientů, kteří s úhradou ze strany kraje souhlasili, byl v březnu. „V únoru jich bylo relativně málo, protože o této možnosti ještě lidé tolik nevěděli. Jejich počet výrazně stoupl v březnu, v dubnu už zůstal zhruba stejný,“ pokračoval Novák.

Podobně situaci vidí i lékařský ředitel Krajské nemocnice v Liberci a primář dětského oddělení Martin Zítek, který Právu řekl, že se poměr pacientů souhlasících s darem zvýšil.

„Této možnosti v krajské nemocnici využívá stále více lidí. Zatímco na začátku poplatek uhradilo ze svého asi sedmdesát procent pacientů a třicet využilo možnosti získat dar od kraje, nyní se počty obrátily. V lékárně této možnosti využívali lidé od samého začátku a výrazná většina za sebe nechala poplatky uhradit,“ konstatoval Zítek.

Vyčleněno 32 miliónů

Ze statistiky kraje vyplývá, že nejvíce zaplatil kraj za pacienty v liberecké nemocnici, která je největším zdravotnickým zařízením v kraji. Celkem zde proplatil za pacienty 3,15 miliónu korun. V českolipské nemocnici pak za první tři měsíce zaplatil kraj za pacienty jen 1,24 miliónu korun. V léčebně respiračních chorob ve Cvikově pak pacienti platí pouze za hospitalizaci, za niž uhradil kraj poplatky za pacienty ve výši 522 tisíc korun.

Celkem má kraj na poplatky pro letošní rok vyčleněno 32 miliónů korun. Pokud se nevyčerpají, rozhodne zastupitelstvo o tom, kam zbylé peníze půjdou.

Barbora Silná, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Liberecký kraj už zaplatil za pacienty pět…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Liberecký kraj už zaplatil za pacienty pět…

Komentáře

dalších 9 komentářů
Re:Nemocní občané dostali zpět ukradené!  | 25. 05. 2009 16:38

Máte dozajista pravdu, Rath Vám to správně vysvětlil! Ještě jste měl dodat, že Vám to ukradli doktoři, lékárníci a vůbec celá ODS...Na socialistické občany je třeba vysoké zdanění a pak vše zadarmo :) :)

ano Re:Re:Re:Nikoliv kraj, ale daňoví poplatníci !!!!  | 25. 05. 2009 16:23

na silnice a památky nikdo nemyslí a když potom jede po silnici a podívá se na památky tak řekne oni s tím nic nedělají , je to opravdu nehorázné ne hejtman, ale my jsme to zaplatili

M.T Re:Re:Re:Nikoliv kraj, ale daňoví poplatníci !!!!  | 25. 05. 2009 15:34

Na památky ani na silnice by stejně nic nešlo

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné