Lidé na jihu Moravy stonali v průměru déle, klesl počet případů

graf, hospodaření

V Jihomoravském kraji se letos v prvním pololetí meziročně snížil počet nově hlášených případů dočasné pracovní neschopnosti o 1500 případů. Průměrná doba trvání nemocenské vzrostla o téměř tři dny na 44 dní. Denně stonalo v průměru 21.600 osob.

Vyplývá to z informací, které na svém webu zveřejnila brněnské pobočka Českého statistického úřadu (ČSÚ).

V regionu bylo v prvním pololetí v průměru evidováno 479.100 nemocensky pojištěných osob, což je o 1,4 procenta víc než ve stejném období loňského roku. Počet pojištěnců byl ve srovnání s ostatními kraji třetí nejvyšší za Prahou a Moravskoslezským krajem.

Počet nově hlášených případů dočasné pracovní neschopnosti poklesl v Jihomoravském kraji o 1,6 procenta na 88.600. „V celkovém počtu nově hlášených případů bylo 78.300 případů dočasné pracovní neschopnosti pro nemoc,“ uvedl statistička Milada Jonášová, zbytek tvořily úrazy.

Počet případů dočasné pracovní neschopnosti pro nemoc meziročně poklesl o 2,9 procenta. Na sto pojištěnců připadlo podle statistiků 18,5 pacientů s neschopenkou. Průměrná doba trvání jednoho případu pracovní neschopnosti v kalendářních dnech v kraji meziročně vzrostla o 2,9 dne na 44,3 dnů.

Lidé na jihu Moravy stonali v průměru déle, klesl počet případů
Ohodnoťte tento článek!