Lidovci Julínkovu týmu neustoupili

Titulní obrázek

Ani včerejší schůzka zdravotních odborníků KDU-ČSL se zástupci ministerstva zdravotnictví nevyřešila spor o podobu zákona o zdravotním pojištění. Lidovci nadále trvají na tom, aby bylo projednávání zákona odloženo o půl roku a do té doby byly přesně definovány standardy péče, na které bude mít pacient právo ze svého pojištění…

Ministerstvo navrhuje opačný postup. Zákon schválit s tím, že standardy budou definovány dodatečně. Spor budou muset rozhodnout šéfové stran. O zákonu by totiž dnes odpoledne měla mimořádně jednat vláda.

„My nechceme vystavit bianco šek a navrhujeme odložit tuto část zákona o půl roku. Řešme to s odborníky. A potom můžeme schválit novelu,“ řekl předseda zdravotnické komise KDU-ČSL Jiří Carbol.

První náměstek ministra zdravotnictví Marek Šnajdr uvedl, že k opačné cestě je vede obava z toho, že ministerstvo vypracuje standardy bez záruky, že je poté parlament schválí. Dodal, že jimi navržený postup je ve světě obvyklý. Dodal, že se shodli na tom, že by měl pacient mít nárok na transparentní pořadník na operace a že by měl existovat seznam nadstandardních služeb.

Právo

Lidovci Julínkovu týmu neustoupili
Ohodnoťte tento článek!