Přejít na obsah

Lidovci Julínkovu týmu neustoupili

zpět
27.11.2008

Ani včerejší schůzka zdravotních odborníků KDU-ČSL se zástupci ministerstva zdravotnictví nevyřešila spor o podobu zákona o zdravotním pojištění. Lidovci nadále trvají na tom, aby bylo projednávání zákona odloženo o půl roku a do té doby byly přesně definovány standardy péče, na které bude mít pacient právo ze svého pojištění...

Ministerstvo navrhuje opačný postup. Zákon schválit s tím, že standardy budou definovány dodatečně. Spor budou muset rozhodnout šéfové stran. O zákonu by totiž dnes odpoledne měla mimořádně jednat vláda.

„My nechceme vystavit bianco šek a navrhujeme odložit tuto část zákona o půl roku. Řešme to s odborníky. A potom můžeme schválit novelu,“ řekl předseda zdravotnické komise KDU-ČSL Jiří Carbol.

První náměstek ministra zdravotnictví Marek Šnajdr uvedl, že k opačné cestě je vede obava z toho, že ministerstvo vypracuje standardy bez záruky, že je poté parlament schválí. Dodal, že jimi navržený postup je ve světě obvyklý. Dodal, že se shodli na tom, že by měl pacient mít nárok na transparentní pořadník na operace a že by měl existovat seznam nadstandardních služeb.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Lidovci Julínkovu týmu neustoupili

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Lidovci Julínkovu týmu neustoupili

Komentáře

dalších 11 komentářů
František Hastík Re:KDU-ČSL  | 28. 11. 2008 17:41

I tato strana má politiky, kterým to myslí. Doporučuji článek Ludvíka Hovorky v dnešních Hospodářských nobinách Tak se nedělá reforma zdravotnictví. Radost ho číst.

Jiri Wicherek Re:Jsem zvědav na další vývoj!  | 28. 11. 2008 12:36

Mily kolego, priznavam, ze nejsem ani tak moc zvědavý, kam to politici dotáhnou. To jiz dokazi odhadnout, soudim, celkem presne a dosti mne to desi. Proto jsem cim dale tim vice presvedcen, ze ti politici by meli tahnout.... nekam do.... Vim, nerealne..., takze nas nejspise ceka naplneni tech desivych vizi....

lékař Huráááá Čunek!  | 28. 11. 2008 07:51

Julínku, strč si ty své pitomé reformní zákony někjam i s partičkou na MZ a už vypadněte! Škodíte ODS, MZ, zdravotnictví ČR i lidem.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné