Lidové noviny se musí podle soudu omluvit Rathovi i Kubkovi

zákony, soud, spravedlnost

Lidové noviny musí podle rozhodnutí pražského vrchního soudu na titulní straně uveřejnit omluvu středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi (ČSSD) a předsedovi České lékařské komory (ČLK) Milanu Kubkovi za nepravdivé informace v článku s názvem Rathova podivná atestace.

ČTK to dnes řekl mluvčí Vrchního soudu v Praze Jan Fořt. Rozsudek je pravomocný a lze se proti němu pouze dovolat k Nejvyššímu soudu.

Odvolací soud tak změnil rozhodnutí prvoinstančního soudu, který Rathovu a Kubkovu žalobu na list i jeho vydavatele, splečnost MAFRA, zamítl.

V únoru loňského roku deník Lidové noviny uveřejnil informaci, že ministerstvo zdravotnictví, v jehož čele tehdy stál právě Rath, vydalo osvědčení jak pro Ratha, tak i pro Kubka, aby si mohli otevřít soukromou ordinaci.

Rath tak mohl vykonávat praxi praktického lékaře a Kubek samostatného angiologa.

Oba podle deníku využili tehdejší možnosti, aby lékařům s jednou atestací druhou namísto zkoušky před komisí potvrdilo ministerstvo.

Podle Ratha i Kubka se nejednalo o nestandardní postup a na list i jeho vydavatele podali žalobu. Vydavatel deníku jim také musí uhradit náklady soudního řízení.

Lidové noviny se musí podle soudu omluvit Rathovi i Kubkovi
Ohodnoťte tento článek!