Přejít na obsah

Likvidujeme kostlivce, kterého nám ODS zanechala ve skříni

zpět
26.2.2010
dokumenty, papíry
zvětšitdokumenty, papíryZdroj: www.inhouse-pr.co.uk

dokumenty, papíry | Zdroj: www.inhouse-pr.co.uk

 

"Je patrné, že pan Janeček už zaklekl do předvolebních startovacích bloků a začal hřímat svou kritiku na koncepci zdravotnictví namísto toho, aby se zamyslel, do jakého stavu krajské zdravotnictví dovedl za své vlády," říká v rozhovoru radní Pardubického kraje.

PARDUBICKÁ KRAJSKÁ RADNÍ MARKÉTA TAUBEROVÁ (ČSSD):

Opoziční ODS odmítá návrh koncepce zdravotnictví z dílny ČSSD. Co jí vadí nejvíce?

ODS vidí největší problém krajského zdravotnictví v nízkých příjmech od zdravotních pojišťoven. Musím se tedy zeptat, co vůbec oni udělali, aby příjmy od pojišťoven byly větší? Na rozdíl od nich, my se snažíme tuto situaci řešit na celostátní úrovni, protože jeden kraj sám o sobě tento problém nevyřeší.

Nicméně to, že ODS odmítá vaši koncepci, je věc zcela logická…

To ano, nikdo snad nemůže očekávat, že by opoziční strana tleskala návrhu, který nepochází z jejich dílny. Navíc likvidujeme kostlivce, kterého ODS zanechala ve skříni. Faktem zůstává, že tato nová koncepce zdravotnictví pouze napravuje chyby a zanedbaný stav, který současná sociálnědemokratická krajská vládá zdědila po svých předchůdcích z ODS. Důkazem toho je, že Pardubický kraj jako první kraj v ČR schválil novou koncepci zdravotnictví krajským zastupitelstvem, a to zcela jednoznačně výraznou většinou.

Kritika zaznívá zejména z úst bývalého radního pro zdravotnictví Josefa Janečka…

Je patrné, že pan Janeček už zaklekl do předvolebních startovacích bloků a začal hřímat svou kritiku na koncepci zdravotnictví namísto toho, aby se zamyslel, do jakého stavu krajské zdravotnictví dovedl za své vlády. Hraje si na vědmu a vědomě šíří paniku, když prohlašuje, že rychlá záchranná služba nepochybně sníží počet přežití. Vyjádření pana Janečka lze tak považovat pouze za projev předvolební hysterie ODS, která vytrvale ztrácí preference. Jak se říká, tonoucí se stébla chytá

Považujete váš navrhovaný systém za plně funkční?

Námi navrhovaný systém je praxí ověřený a jinde velice dobře funguje. Navíc za současné finanční situace je to jediný udržitelný systém, který všem obyvatelům Pardubického kraje zaručí včasnou a kvalitní zdravotnickou péči.


Autoři

René Chvalina, Právo

Komentovat článek: Likvidujeme kostlivce, kterého nám ODS…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Likvidujeme kostlivce, kterého nám ODS…

Komentáře

další 2 komentáře
čtenář Co udělali ?  | 2. 03. 2010 08:53

ODS přistoupila k vícezdrojovému zajištění zdrav péče regulačnípoplatky snížili riziko neodůvodněníého čerpání a posílilii platbu. Koncepce je jen koncepcí ,ale realita života je konečným měřítkem vážená paní radní.

BOB Kostlivci ODS a ČSSD  | 2. 03. 2010 00:51

se mnoho neliší!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné