Přejít na obsah

Línek: Poplatky by měl zrušit zákon

zpět
10.11.2008

Zrušení povinnosti pacientů platit regulační poplatky v krajských zdravotnických zařízeních by bylo nejlepší zákonem. Jiný postup by mohl být právně zpochybněn. V nedělním pořadu Otázky Václava Moravce to včera uvedl místopředseda KDUČSL Roman Línek...

Se záměrem, aby za občany platily i beze změny zákona poplatky v krajských nemocnicím kraje, přišla nedávno ČSSD.

„To by mně připadalo naprosto nejčistší,“ uvedl Línek k možnému rušení formou změny zákona. Pokud by podle něj byla tato povinnost zrušena jen na úrovni jednotlivých krajů, zákonnost takového postupu by asi byla zpochybněna.

Tuto cestu by podpořil také lidovecký poslanec Ludvík Hovorka. „Navrhuji osvobodit děti a důchodce, to je rozumný kompromis,“ uvedl. Také poslankyně Strany zelených Olga Zubová pochybuje, zda by zrušení poplatků jen na krajské úrovni bylo zákonné.

„Pevně doufám, že žádné krajské zastupitelstvo ani žádný hejtman se nesníží k tomu, aby hledali nezákonné cesty,“ uvedl k tomu náměstek ministra zdravotnictví Pavel Hroboň.

Hovorka i Zubová včera kritizovali další část návrhů reformních zákonů, které chce ministr zdravotnictví Tomáš Julínek projednat ve vládě tuto středu. Jde o návrh zákona o zdravotních službách, specifických zdravotních službách, zdravotnické záchranné službě a o novele zákona o veřejném zdravotním pojištění, které mají být účinné od března nebo dubna 2009.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Línek: Poplatky by měl zrušit zákon

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Línek: Poplatky by měl zrušit zákon

Komentáře

dalších 9 komentářů
dluhy Re:Neuvěřitelné  | 11. 11. 2008 06:47

Dluhy atˇsi vymahá ten,kdo poplatky vymyslel,ne?Ten měl taky vymyslet,že sociálně slabým se dluhy odpouštějí.

Petr Bouzek Neuvěřitelné  | 11. 11. 2008 02:09

Nemocnici ve Valašském Meziříčí podle Českého rozhlasu vydělala na poplatcích pět milionů. Pacienti, hlavně ti sociálně slabší, ji dluží 80 tisíc. Takže ředitel uvažuje, že si najme vymahačskou firmu. Tyhle firmy si říkají o dost velké peníze, takže po zaplacení toho moc nezbude. Poplatky jsou prostě skvělá věc. Jen tak dál.

Tomáš Rozsíval Re:Re:Re:Ne a ne a ne  | 10. 11. 2008 20:43

Tak se na to taky vykašlete ! Já už to nevybírám a chystám se na ty komanče. Už mám vybranou advokátní kancelář. To bude sranda, až jim pošlou obálku s modrým pruhem, že mají zaplatit nějakých 90 000 Kč jakémusi doktůrkovi.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné