Linet připravuje zkušební provoz nově postavené výrobní haly

Výrobce zdravotnických lůžek Linet připravuje zkušební provoz nově postavené výrobní haly v areálu Slaný-Sever Park, firma nabírá zaměstnance. V nové hale najde pracovní místo až 150 lidí.

Výrobce zdravotnických lůžek Linet připravuje zkušební provoz nově postavené výrobní haly v areálu Slaný-Sever Park, firma nabírá zaměstnance. Letos jich přibylo přes 50, celkem jich společnost, která má výrobní závod v Želevčicích u Slaného, zaměstnává téměř 800. V nové hale najde pracovní místo až 150 lidí. Uvedla to Daniela Vinšová z komunikační agentury.

V obchodním roce 2014/2015 činily tržby společnosti 2,6 miliardy korun, v uplynulém obchodním roce, který skončil v březnu, to bylo podle nekonsolidovaného výsledku téměř o miliardu více. Největší nárůst prodejů firma podle výroční zprávy zaznamenala na trzích ve Spojených státech, České republice, Německu, na Blízkém východě a v Africe. Provozní zisk ale klesl zhruba o polovinu na 218 milionů korun.

Stavbu haly zahájila firma loni, kapacita té původní už nestačila. Výše investice činí přibližně 300 milionů korun. Oficiální otevření haly je v plánu příští rok. Výrobní kapacita nové haly dosáhne až 40.000 lůžek ročně, loni Linet vyrobil zhruba 50.000 lůžek. Hala je postavená pro celý výrobní proces včetně lakovny, přípravny materiálů, svařovacích robotů, laserů, montážní linky a také pro expedici hotových lůžek.

Pro společnost je obtížné sehnat kvalifikované síly. „Zejména specialisté do IT, konstrukce a vývoje, a pak také kvalifikovaní pracovníci ve výrobě jako svářeči, CNC programátoři a podobně se v současné době, kdy je velmi nízká nezaměstnanost, hledají obtížně,“ uvedla Vinšová.

Linet má dceřiné společnosti v Evropě, Spojených státech i Latinské Americe. Linet Group je největším evropským dodavatelem zdravotnických lůžek, matrací bránících proleženinám, nábytku i kompletních řešení pro nemocnice a pečovatelská zařízení. Holding sídlí v nizozemském Dordrechtu. Linet vyrábí ve dvou závodech – v německém Wickede a v Želevčicích u Slaného, odkud lůžka vyváží do více než sta zemí po celém světě.

Ohodnoťte tento článek!