Lipensko se konečně dočkalo záchranky

Sanita s lékařem a záchranářem vyjíždí od včerejška také z Frymburka. Zřízení stanoviště rychlé lékařské pomoci umožní, že se lékař dostane k pacientovi v oblasti Lipenska ve stanoveném patnáctiminutovém limitu. Jde o třetí stanoviště záchranky v okrese…

Frymburk – a podle krajských úředníků je nyní jejich počet pro region dostačující.

„Zajistit tuto službu pro Lipensko bylo prioritou krajského úřadu. Českokrumlovské stanoviště je odlehlé a ne vždy dojela záchranka na Lipensko do 15 minut,“ uvedl včera při otevření stanoviště ředitel Územního střediska záchranné služby České Budějovice Jan Tuček.

„Podle studie vzdušných vzdáleností, kterou jsme si nechali zpracovat, je nyní nejdelší dojezdová vzdálenost patnáct kilometrů,“ dodal vedoucí odboru zdravotnictví a sociálních věcí krajského úřadu Zdeněk Hejduk.

„Jsem šťasten, že Lipensko je plně pokryto systémem zdravotnické záchranné služby. Věnovali jsme tomu mnoho času a energie a nyní se podařilo regionální systém zdravotnické záchranné služby spolu se Suchdolem nad Lužnicí zkompletovat a připravit pro další návaznosti,“ řekl náměstek jihočeského hejtmana pro zdravotnictví a sociální věci Vladimír Pavelka.

Českobudějovické listy

Ohodnoťte tento článek!