Přejít na obsah

Litoměřice nemocnici pod kraj nepřipojí

zpět
13.9.2010
dokumenty, jednání, management, pero, podpis, smlouva
zvětšitdokumenty, jednání, management, pero, podpis, smlouvaZdroj: aceonlineschools.com

dokumenty, jednání, management, pero, podpis, smlouva | Zdroj: aceonlineschools.com

 

Krajská zdravotní naznačila zájem, jenže vedení města je spokojeno s kvalitou péče i ekonomickými výsledky.

Litoměřická radnice neuvažuje o připojení městské nemocnice k akciové společnosti Krajská zdravotní (KZ).

Zájem o litoměřickou nemocnici naznačil minulý týden ředitel KZ Eduard Reichelt a nevyloučil ho ani předseda představenstva Petr Benda.

Starosta města Ladislav Chlupáč (ODS) v reakci na jejich slova zdůraznil, že převod městské nemocnice pod KZ není na pořadu dne.

„Vedení radnice o tom nikdy nejednalo a v současné době ani nejedná. O změně zřizovatele neuvažujeme,“ uvedl starosta v prohlášení pro média.

Vedení radnice je podle něj s rozsahem a kvalitou poskytované zdravotní péče v městské nemocnici spokojeno, stejně jako s dosaženými ekonomickými výsledky.

„Na rozdíl od mnohých zařízení obdobného typu hospodaří litoměřická nemocnice s vyrovnaným rozpočtem. Pokud dojde v roce 2011 ze strany zdravotních pojišťoven oproti předchozím letům ke krácení plateb, přijme nemocnice stejná opatření jako ostatní zdravotnická zařízení, přistoupí k interním úsporám s cílem zachovat vyrovnaný hospodářský výsledek,“ uvádí Chlupáč.

Jako lídr kandidátky ODS pro komunální volby navíc vyloučil, že by v případě úspěchu strany plánoval jednání s Krajskou zdravotní o převzetí nemocnice v příštím volebním období.

Spekulace o budoucnosti nemocnice odstartovaly výroky ředitele KZ Reichelta.

„Existuje tady litoměřická nemocnice, přibližně stejně veliká jako naše zařízení v Chomutově nebo Teplicích, a myslíme si, že je to odpovídající nemocnice, která by zapadala do mozaiky Krajské zdravotní a doplnila by stávající pětici na šestici,“ řekl Reichelt.

Jeho slova poté KZ zmírnila s tím, že šlo o soukromý názor. „Autoritou, určující dimenze Krajské zdravotní, je jediný akcionář, tedy Ústecký kraj,“ uvedl mluvčí KZ Jiří Vondra. „Společnost rozhodně neprezentovala konkrétní snahy, natož jednání o převzetí litoměřické nemocnice. Žádná taková jednání neproběhla,“ dodal.

Předseda představenstva společnosti Krajská zdravotní Petr Benda a zároveň šéf krajské ČSSD však převzetí nemocnice nevyloučil.

„Naším prvořadým úkolem je zajišťování kvalitní péče a až když to bude splněné, můžeme řešit nějakou expanzi. Že bychom litoměřickou nemocnici v budoucnu převzali, to teď nemůžu ani potvrdit, ani vyloučit,“ uvedl Benda.

Krajská zdravotní je s 6300 zaměstnanci jedním z největších zaměstnavatelů v kraji, jen zdravotních sester má 2800 a lékařů 820. Stoprocentním vlastníkem je Ústecký kraj.

Litoměřická nemocnice je příspěvkovou organizací města, momentálně zaměstnává zhruba tisíc lidí. Ročně je v ní hospitalizováno kolem 21 tisíc pacientů.


Komentovat článek: Litoměřice nemocnici pod kraj nepřipojí

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné