Přejít na obsah

Litoměřická nemocnice koupí mamograf, bude-li o vyšetření zájem

zpět
29.7.2011
mamograf
zvětšitmamografZdroj: www.rheinruhrmed.de

mamograf | Zdroj: www.rheinruhrmed.de

 

Litoměřická nemocnice rozhoduje, zda koupí nový mamograf. Kvůli příliš starému přístroji na vyšetření prsu nebyla zařazena mezi specializovaná pracoviště, a největší zdravotní pojišťovna tedy ženám vyšetření v Litoměřicích neproplácí.

Nemocnice výši platby do konce roku sníží o polovinu. Pojištěnkyně Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) by tak platily 350 místo nynějších 700 korun. Podle zájmu žen o vyšetření po tomto snížení ceny se pak nemocnice rozhodne, zda investuje do nového přístroje. ČTK o tom v tiskové zprávě informovala mluvčí litoměřické radnice Eva Břeňová.

„Na konci roku vyhodnotíme zájem žen. Podle něj se rozhodneme, zda zakoupíme nový mamograf, který by nahradil dosavadní deset let starý přístroj. Jeho cena se běžně pohybuje mezi pěti až šesti miliony korun,“ uvedl ředitel litoměřické nemocnice Leoš Vysoudil. Levněji by ho nemocnice mohla získat, pokud by se stala referenčním pracovištěm firmy, která právě přichází na český trh. O tom se podle Vysoudila jedná.

Právě stáří přístroje bylo jedním z důvodů, proč ministerstvo zdravotnictví nezařadilo Litoměřice mezi takzvaná screeningová pracoviště. Mamografický screeening je pravidelné preventivní vyšetření prsů s cílem odhalit případný nádor.

Pokud chtějí ženy vyšetření zdarma, musejí za ním jet do Ústí nad Labem. Podle ředitele nemocnice je tam čekací lhůta zhruba tři týdny, zatímco v Litoměřicích pouze jeden až dva týdny. V Ústeckém kraji jsou akreditovaná screeningová pracoviště v Ústí nad Labem, Chomutově a Děčíně.


Komentovat článek: Litoměřická nemocnice koupí mamograf, bude-li o…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Litoměřická nemocnice koupí mamograf, bude-li o…

Komentáře

další 2 komentáře
Zdenek Ale to je přece nesmysl  | 2. 08. 2011 19:23

jestli by si každá nemocnice mohla říct, že když to pacienti budou chtít, tak si pořídí jakýkoliv zdravotnický přístroj, tak za chvíli bude mít každá okresní nemocnice mamograf, PT-CT, robotizované pracoviště a co ještě dalšího ani nevíme. A nikdo to nezaplatí. Takže jediná možnost je skutečně ta, kterou již před několika léty nabízela tehdejší paní mimistryně Roithová, že se udělá selekce a výběr, a velice přesně se stanoví, kolik těchto drahých přístrojů musí být, a kde. Jinak musíme počítat s tím, že si holt připlatíme, a výše platby za zdravotní pojištění nebude 13,5 %, ale možná nějakých 18 až 20 %, aby byli páni doktoři spokojení.

98 Což o to,  | 29. 07. 2011 14:27

bude-li slušná propagace, zájem bude. Otázkou je, zda-li budou peníze. Na přímou platbu to asi nepůjde. To by zájem nebyl.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné