Přejít na obsah

Litoměřická nemocnice loni skončila v přebytku pět milionů korun

zpět
6.1.2010
peníze, graf, zisk, růst
zvětšitpeníze, graf, zisk, růstZdroj: www.aperiomarketing.net

peníze, graf, zisk, růst | Zdroj: www.aperiomarketing.net

 

Litoměřická městská nemocnice skončila v loňském roce své hospodaření podle prvních odhadů s přebytkem zhruba pět milionů korun. Mírný zisk nebo vyrovnané hospodaření očekává vedení nemocnice i v letošním roce.

ČTK to řekl ředitel nemocnice Leoš Vysoudil.

Zákonné zvýšení platů znamenalo pro nemocnici za loňské druhé pololetí zvýšení mzdových nákladů o deset milionů korun. Z toho zhruba šest milionů uhradily zdravotní pojišťovny.

Letos bude navýšení mezd znamenat vyšší náklady o 20 milionů, pojišťovny mají podle ředitele uhradit 60 procent. Zbytek peněz na vyšší mzdy chce vedení nemocnice hledat ve svých zdrojích. „Letos se budeme muset také vyrovnat se zvýšením cen některých energií a DPH,“ uvedl ředitel.

Letos nemocnice získá nový počítačový tomograf, k jeho zakoupení využije část z 25 milionů korun získaných z evropských fondů. Nový přístroj má umožnit mnohem rychlejší pořízení snímků pacientů než ten současný. Lidé proto dostanou nižší dávku záření a zvýší se počet pacientů, které budou moci lékaři na přístroji vyšetřit.

Z 25 milionů korun, ke kterým dalších pět milionů korun nemocnice přidá ze svého rozpočtu, bude také opraveno ženské oddělení. Za zbytek peněz pak nemocnice plánuje vybudovat malý park s lavičkami, do kterého si budou moci pacienti chodit za hezkého počasí odpočinout.

Nemocnice chce letos ze svého investovat 20 milionů korun. „Čekáme na výsledek žádosti o dotace z Operačního programu Životní prostředí na projekt solárního ohřevu teplé vody a rekonstrukce výměníkové stanice,“ uvedl ředitel. Náklady jsou odhadovány na 16 milionů korun, dotace by měla pokrýt polovinu.

Litoměřické nemocnice je příspěvkovou organizací města Litoměřice. V současnosti v ní pracuje zhruba 1000 zaměstnanců. Ročně je v ní hospitalizováno kolem 21.000 pacientů.

Za loňský rok by měla v poprvé v zisku také skončit společnost Krajská zdravotní, pod kterou spadá pět nemocnic v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově patřících Ústeckému kraji. Nemocnice se v minulých letech potýkaly s mnohamilionovými ztrátami, v polovině prosince vedení společnosti uvedlo, že za rok 2009 očekává zisk přes 88 milionů korun.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Související články

15.12. Nemocnice Ústeckého kraje letos skončí poprvé v zisku Nemocnice Ústeckého kraje letos skončí poprvé v zisku
0 příspěvků

Komentovat článek: Litoměřická nemocnice loni skončila v přebytku…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Litoměřická nemocnice loni skončila v přebytku…

Komentáře

1 komentář
pavel vincenc operace  | 27. 05. 2013 09:26

Dobrý den Vaše nemocnice skončila v přebytku,dotaz jak dlouho bych čekal na operaci kolena, prodělal jsem v Ústecké nemocnici již čtyři operace kyčelního kloubu a kolena a nyní již nemohu chodit levé koleno se mě prolamuje na operaci jsem měl jít již před pěti lety. Proto se ptám jestli by jste mě vzali k vyšetření nosného aparátu a případné výměně kolena. S pozdravem Vincenc Pavel Ústí nad Labem č.tel. 428898406

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné