Přejít na obsah

Litomyšlská nemocnice pokračuje v opravách a modernizaci areálu

zpět
23.2.2016
LDN, seniorka, senioři, sestra, lékařka
zvětšitLDN, seniorka, senioři, sestra, lékařkaZdroj: Shutterstock

LDN, seniorka, senioři, sestra, lékařka | Zdroj: Shutterstock

 

Litomyšlská nemocnice pokračuje v opravách a modernizaci svého areálu. Ještě v tomto roce chce rekonstruovat pokoje v budově interny pro klienty léčebny dlouhodobě nemocných.

Klienti jsou v současné době ve vile Klára někde až po devíti lidech na pokoji, nově budou mít dvoulůžkové, maximálně třílůžkové pokoje, uvedla Zuzana Nováková z oddělení komunikace a vnějších vztahů hejtmanství.

„Výběrové řízení na zhotovitele už bylo vyhlášeno a projekt za více než 11 milionů korun bude hotový do konce letošního roku,“ řekl náměstek hejtmana Roman Línek (KDU-ČSL).

Nemocnice má připraveny i další projekty. V budoucnu plánuje rekonstrukci správní budovy, interní ambulance a střechy monobloku. V loňském roce získala nové přístroje za 22,5 milionu korun. Dalších 23 milionů stálo zateplení budov ředitelství a interny.

Pět nemocnic Pardubického kraje spojených do jednoho subjektu skončilo loni celkově s hospodářským výsledkem odhadem na nule nebo v zisku až tři miliony korun. K vyrovnanému hospodaření přispěly i takzvané vyrovnávací platby, kterými jim kraj odpouští nájemné z budov a pojištění a přispívá na činnost protialkoholní záchytné stanice či pohotovosti, které zdravotní pojišťovny nehradí. Nemocnice v Litomyšli se podílela na celkových výkonech společnosti Nemocnice Pardubického kraje téměř 12 procenty.

Všechny nemocnice se potýkají s větším či menším nedostatkem zdravotnického personálu. Litomyšlská nemocnice nedávno získala primáře neurologie a iktové jednotky. Do funkce nastoupí 1. března.


Komentovat článek: Litomyšlská nemocnice pokračuje v opravách a…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné