Přejít na obsah

LOK napsal vládě, odejít chce čtvrtina lékařů z nemocnic

zpět
11.11.2010
pero, podpis, smlouva
zvětšitpero, podpis, smlouvaZdroj: www.branicassociates.org

pero, podpis, smlouva | Zdroj: www.branicassociates.org

 

Lékařský odborový klub odeslal dnes ministru zdravotnictví Leoši Hegerovi (TOP 09) i všem členům vlády otevřený dopis, v němž varuje před hromadnými odchody lékařů z nemocnic. Hrozí, že o pacienty se nebude mít kdo starat, zejména v regionálních nemocnicích.

Novinářům to řekl předseda LOK Martin Engel. Uvedl, že za osm týdnů kampaně se k akci Děkujeme, odcházíme připojily už téměř 4000 ze 16.000 nemocničních lékařů. Akce má podporu zejména v regionech.

„Jsme pobouřeni skutečností, že naše argumenty se do dneška nesetkaly s korektní odezvou státní správy, natožpak i s ochotou jednat o našich požadavcích. Proto jsme dnes poslali ministru zdravotnictví i všem členům vlády otevřený dopis, ve kterém varujeme před další personální devastací, hospodářským tunelováním a definitivním kolapsem systému péče o zdraví občanů,“ uvedl Engel.

Lékaři se na odchod z nemocnic připravují podle něj již dnes. LOK angažoval advokátní kancelář, která v prosinci shromáždí všechny výpovědi podepsané vlastnoručně lékaři, zkontroluje jejich právní bezchybnost a postará se o včasné doručení zaměstnavatelům. Následně poskytne právní podporu těm z odcházejících lékařů, kteří ji z jakéhokoli důvodu budou potřebovat.

Ministr se podle svých dřívějších vyjádření hromadných odchodů lékařů neobává. Věří, že lékaři si odchody rozmyslí. Pokud by ale odešly asi dva tisíce lékařů, už by to byl pro nemocnice problém, menší oddělení by se musela zavírat, možná i celé nemocnice, aby péče v ostatních zařízeních byla zajištěna dostatečným počtem lékařů.


Komentovat článek: LOK napsal vládě, odejít chce čtvrtina lékařů z…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku LOK napsal vládě, odejít chce čtvrtina lékařů z…

Komentáře

1 komentář
MUDr Jiří Kilian odpověď  | 11. 11. 2010 21:01

http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/ministr-hereg-vzakal-lekarum-jste-radikalove.html

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné