Přejít na obsah

LOK žádá zvýšení tarifních platů lékařů až o 30 procent

zpět
13.10.2008

Dlouhodobým požadavkem LOK je zvýšit postupně platy lékařů až na trojnásobek průměru v zemi. Nyní mají lékaři zhruba dvojnásobek. Podle Českého statistického úřadu je nyní průměrná hrubá měsíční mzda v Česku téměř 23.200 korun...

Lékařský odborový klub (LOK) v pondělí zveřejní návrh, jak řešit akutní nedostatek lékařů v českých nemocnicích - podle LOK by nemocniční lékaři měli dostat lepší peníze. LOK žádá, aby jim tarifní plat stoupl nejpozději od ledna až o 30 procent.

Tarif tvoří polovinu příjmu. Lékaři ve státních nemocnicích mají kolem 40.000 korun měsíčně, polovina je za služby a přesčasy.

Dlouhodobým požadavkem LOK je zvýšit postupně platy lékařů až na trojnásobek průměru v zemi. Nyní mají lékaři zhruba dvojnásobek. Podle Českého statistického úřadu je nyní průměrná hrubá měsíční mzda v Česku téměř 23.200 korun.

LOK připravil za přispění právníků návrh jednotné mzdové normy: stejné peníze za stejnou práci by měli lékaři ve státních i soukromých nemocnicích. Nyní mají lékaři v akciových společnostech méně, státem garantované tabulky platí jen pro státní nemocnice.

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) se při projednávání zákoníku práce pokusil zrušit tarify, aby nemocnice mohly lépe zaplatit kvalitním pracovníkům. Narazil na nesouhlas Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče, který v tarifech vidí záruku určité platové úrovně.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: LOK žádá zvýšení tarifních platů lékařů až o 30…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku LOK žádá zvýšení tarifních platů lékařů až o 30…

Komentáře

dalších 54 komentářů
Petr Neugebauer Re:Re:Re:Celá myšlenka je naprosto zcestná  | 14. 10. 2008 13:47

"Poslední pozůstatky ve formě fakultních nemocnic zmizí v následujícím roce." Co tím máte na mysli, pane doktore Stříbrný? Argumentů tady už zaznělo dost, Vy je zjevně slyšet nechcete. Myslím, že už nemá smysl se vyčerpávat další diskuzí s Vámi. Jak říkal jistý pán z Nazaretu - pomoct můžeš tomu, kdo chce, aby mu bylo pomoženo...

Marcela Sojáková Re:Re:dobrej frk to Julínkovo zrušení tarifů  | 14. 10. 2008 13:17

U nás , v našem Absudrdistánu je kvalitní lékař takový,který je poslušný, přihrbený,šéfem milovaný,ochotný mu vždy podržet a informovat ho.Zkrátka,takový výlupek lidských ctností. To je jediný a základní požadavek na kvalitu. Samozřejmě,že hodnotit kvalitu lékaře dle subjektivních kritérií je ANANAS hodná bolševika,a nikde ve světě se nepraktikuje,to zase my budeme jednou první. A zavedem to jen u jedné profesní skupiny a to je nemocniční lékař- to jsou takoví vyžírkové nespokojení,za dělnické peníze vystudovaní.

Marcela Sojáková Re:Celá myšlenka je naprosto zcestná  | 14. 10. 2008 13:08

Vy jste úplně zmatený Silvere. Lok ve svých tarifech požaduje nepodkročitelná MINIMA pro lékaře dle dosažené kvalifikace. Maxima nejsou nijak zastropována. Tedy ,aby se běžně nestávalo,že lékař nastupuje za plat ukrajinského kopáče a těsně před smrtí se doplazí kamsi nad hranici průměrné mzdy. Pokud si skutečně myslíte,že cena práce lékaře je maximálně 40 000 i s přesčasy,tak si rychle zajistěte místo v nemocnici mimo tuto republiku,neboť až nemoc dorazí- a ona dříve či později dorazí ke všem, tak Vás tam bude čekat špatně zaplacený absík a vůkol jen klid.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné