Přejít na obsah

LOK: Zvýšení mezd zdravotníkům je prázdným slibem

zpět
19.5.2009

Slíbené zvýšení platů zdravotníkům může být podle Lékařského odborového klubu jen prázdným slibem. Předseda LOK Martin Engel v tiskovém prohlášení, které má ČTK k dispozici, napsal, že bývalá vláda Mirka Topolánka sice o zvýšení mezd rozhodla, ale nezajistila na to dostatek peněz...

Podle něj by se o to měla nyní postarat nová vláda Jana Fischera.

Bývalý kabinet těsně před koncem svého funkčního období počátkem května schválil zvýšení mezd ve veřejném sektoru o 3,5 procenta. Úředníci, zdravotníci ze státních nemocnic, učitelé i vojáci, příslušníci bezpečnostních sborů a duchovní by se měli zvýšení tabulkového platu dočkat od 1. června.

„V dlouhodobě podfinancovaných zdravotních zařízeních se může stát, že místo skutečného přidání bude toto navýšení kompenzováno snížením jiné složky platu. A jak máme signály, tak tento způsob řešení reálně hrozí,“ uvedl Engel.

V této souvislosti vyzval ministryni zdravotnictví Danu Juráskovou (za ODS), aby ve státních zdravotnických zařízeních zajistila skutečné zvýšení platů. Totéž by podle něj měli udělat hejtmani v krajských zdravotnických zařízeních.

Bývalá Topolánkova vláda rozhodla také o navýšení tarifních platů sester ve státních nemocnicích. Měly by jim stoupnou až o 15 procent. Zdravotní pojišťovny na to mají připravenou miliardu korun.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: LOK: Zvýšení mezd zdravotníkům je prázdným…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku LOK: Zvýšení mezd zdravotníkům je prázdným…

Komentáře

dalších 61 komentářů
Spousta řečí Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:ČLK  | 30. 05. 2009 18:53

Spousta řečí a skutek utek.Dokud nebude komora natolik jednotná,že nedokýže říct milá vládo,od pondělí 1.6.si všichni doktoři berou dovolenou,po zvýšení platů na dvojnásobek,kapitace na dvojnásobek a hodnoty bodu na dvojnásobek s přepočtem regulací na dvojnásobek dovolenou můžem na týden přerišit a sednout si k jednacímu stolu.Pokud tohle nedokážem,vedem plané řeči a je to tady přehlídka ztraceného času a psaní dávno napsaného,tyhle diskuse jsou 15 let stejné,dobré akorát tak pro grafomany a jiné psychické poruchy.Nic nového se tady nevymyslí a jen blbec by platil víc když nemusí,na druhou stranu každá vláda na světě by zacouvala a peníze by rychle "našla".V pondělí 1.6.by se šlo normálně do práce s dvojnásobným příjmem,na to vemte jed.Chvilku by zkoušeli strašit,ale rychle by je to přešlo.

stomatologové Re:Re:Je to k pláči nebo k smíchu?  | 30. 05. 2009 12:52

Za stomatologem musí být a také za ty je peníze spousta udělaného "řemesla",je to tvrdá inteligentní dřina,problém je,že je řada oborů,ve kterých se docela snadno a za přijatelný peníz vyhnívá a prostě srovnávat mnohdy nejde,jeden se může přetrhnout,navíc u toho celý den stojí, druhý jinde si zase akorát válí pupek u PC,tabulkové mzdy a stejně tak kapitace jsou prostě nesmysl.

ODS? NO MORE! Karle, jdi už do ...postele  | 27. 05. 2009 18:20

a neunavuj neustále všechny kolem produkty tvého serotonin-insuff.cerebella. Pro ty ostatní-psychiatr psychoanomál Kája Moravec alias malamut-balamut je karlovarský ods-podržtaška ,který sice neustále všude píše svá psudomoudra ,ale když má přijít na klozilium do KKN,tak je na objednávající sestru sprostý a nakonec stejně nepřijde....Nebo-li ods-pepa-pája-man každým coulem....

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné