Přejít na obsah

Loňské prodeje nemocnic lze podle Ratha možná zrušit

zpět
17.12.2008

Loňská privatizace středočeských nemocnic je podle hejtmana Davida Ratha (ČSSD) zřejmě napadnutelná a není vyloučeno to, že se tato zdravotnická zařízení nakonec vrátí zpět do majetku kraje. Nelze prý dohledat dokumenty určující, které objekty a pozemky se konkrétně prodávaly...

Je možné, že minulé vedení kraje o privatizaci rozhodovalo jen všeobecně, což by tyto prodeje učinilo velmi problematickými, řekl Rath. Reakci minulého krajského vedení ČTK zjišťuje.

„Je tady vůbec pochybnost, zda valná hromada, tedy rada kraje, rozhodovala o konkrétním majetku, nebo rozhodovala zcela všeobecně,“ uvedl hejtman. „To by bylo samozřejmě napadnutelné a ty prodeje by se mohly dokonce zrušit,“ dodal.

Nové vedení kraje podle Ratha zatím nenašlo rozhodnutí krajské rady s přesnou specifikací prodávaného majetku. „To mělo být v přílohách číslo jedna těch schvalovaných materiálů a ty nikde neexistují,“ tvrdí Rath.

Podivil se proto tomu, že policie nechce na základě trestního oznámení Svazu pacientů ČR prodej středočeských nemocnic prověřovat. Podle státního zástupce Martina Černého nebyl v souvislosti s privatizací spáchán trestný čin. „Mě to naprosto šokuje. Budu si zjišťovat, která část policie to vůbec odložila, protože to považuji za naprosto nedbalý přístup a možná i na politickou objednávku. To určitě nenecháme jen tak,“ prohlásil Rath.

Hned po nástupu do čela hejtmanství poslal do nemocnic auditory. První zjištění jsou podle něj otřesná. „Až policie tyto údaje dostane, tak to, myslím, prověřovat budou muset,“ řekl Rath.

Předběžné závěry auditorů podle něj hovoří o pochybných přesunech majetku. „Ty věci nejsou ani zaneseny do účetnictví těch společností a pokud vím, tak ani policie neprojevila zájem se do těch materiálů podívat,“ poznamenal hejtman. Očekával by, že policisté zajdou do jednotlivých nemocnic, zkontrolují účetnictví, zápisy z valných hromad a další dokumenty. Podle jeho informací tak ale neučinili. „Já se ptám, jak vůbec pracuje Policie České republiky? Co to je za policisty, kteří nechtějí ani vidět zápisy z valných hromad, z představenstev, účetní uzávěrky. To mě naprosto šokuje,“ uzavřel Rath.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Loňské prodeje nemocnic lze podle Ratha možná…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Loňské prodeje nemocnic lze podle Ratha možná…

Komentáře

dalších 31 komentářů
Hana Re:Re:Re:Re: nenáročný volič  | 19. 12. 2008 11:59

Silvere,klidně nesouhlaste,ale jinak vám i komukoliv jinému krom zůčastněných je do toho houby.Možná je to lepší varianta,než mít milenku bokem a manželce lhát,což je u nás běžná praxe.Hranice morálky jsou v dnešní době velice pružné a také se mi spousta věcí nelíbí(např.jednání Bendla při prodeji nemocnic mi přijde jako nesporně mnohem horší morální pokleslost)ale osobní život je každého věc soukromá.

Hana Re:Re:stará známá písnička  | 18. 12. 2008 23:05

Kterého hejtmana myslíte?Ráth chce jen osvětlit ten Bendlův obrtunel.Kdybyste v některé z těch zprivatizovaných nemocnic pracoval,nestačil byste zírat.No ale také se můžete poptat třeba v Dačicích...

Hana Re:Re:Re:a taky nemam afinitu k rude barve  | 18. 12. 2008 23:00

Ano,slušné chování je správně.A proto slušně říkám,že má Ráth naprostou pravdu a je na místě,aby se podivná rodinná privatizace nemocnic řádně prošetřila.Takový Brandýs je velmi zajímavým příkladem.Za 7,6 mil. koupit komplet nemocnici+velkou vilu+ velký dům na náměstí+ polikliniku+3000 m2 pozemků...tak to je opravdu paráda.A prodat to společnosti,která existuje 1 rok a za ten stihla zlikvidovat nemocnici v JČ...to už vůbec nelze komentovat.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné