Louny usilují o zřízení pohotovosti

Titulní obrázek

Lounská nemocnice, která zajišťuje ambulantní lékařskou pohotovost pro děti, nabízí lékařům ochotným sloužit pohotovost pro dospělé potřebné zázemí včetně zdravotních sester. „To je však maximum, jak můžeme pomoci,“ doplnil ředitel nemocnice…

Vedení severočeských Loun a soukromé Nemocnice svaté Alžběty usilují o zřízení lékařské pohotovostní služby pro dospělé.

Obyvatelé města musejí v případě zdravotních potíží mimo pracovní dny dojíždět do více než 20 kilometrů vzdáleného Žatce.

Situace by se měla změnit do konce letošního roku, řekl ČTK starosta Jan Kerner (ODS).

Radnice a vedení nemocnice mají podle něj plán, jak oslovit privátní praktické lékaře, kteří dosud odmítají pohotovosti sloužit.

„Cílem je dohodnout se alespoň na omezeném provozu pohotovosti na čtyři hodiny v sobotu a čtyři hodiny v neděli,“ uvedl.

Lounská nemocnice, která od dubna zajišťuje ambulantní lékařskou pohotovost pro děti, nabízí lékařům ochotným sloužit pohotovost pro dospělé potřebné zázemí včetně zdravotních sester.

„To je však maximum, jak můžeme pomoci. V nemocnici totiž praktičtí lékaři nepracují,“ doplnil ředitel nemocnice Petr Landa.

ČTK

Louny usilují o zřízení pohotovosti
Ohodnoťte tento článek!