Přejít na obsah

Louny usilují o zřízení pohotovosti

zpět
7.6.2007

Lounská nemocnice, která zajišťuje ambulantní lékařskou pohotovost pro děti, nabízí lékařům ochotným sloužit pohotovost pro dospělé potřebné zázemí včetně zdravotních sester. "To je však maximum, jak můžeme pomoci," doplnil ředitel nemocnice...

Vedení severočeských Loun a soukromé Nemocnice svaté Alžběty usilují o zřízení lékařské pohotovostní služby pro dospělé.

Obyvatelé města musejí v případě zdravotních potíží mimo pracovní dny dojíždět do více než 20 kilometrů vzdáleného Žatce.

Situace by se měla změnit do konce letošního roku, řekl ČTK starosta Jan Kerner (ODS).

Radnice a vedení nemocnice mají podle něj plán, jak oslovit privátní praktické lékaře, kteří dosud odmítají pohotovosti sloužit.

„Cílem je dohodnout se alespoň na omezeném provozu pohotovosti na čtyři hodiny v sobotu a čtyři hodiny v neděli,“ uvedl.

Lounská nemocnice, která od dubna zajišťuje ambulantní lékařskou pohotovost pro děti, nabízí lékařům ochotným sloužit pohotovost pro dospělé potřebné zázemí včetně zdravotních sester.

„To je však maximum, jak můžeme pomoci. V nemocnici totiž praktičtí lékaři nepracují,“ doplnil ředitel nemocnice Petr Landa.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Louny usilují o zřízení pohotovosti

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Louny usilují o zřízení pohotovosti

Komentáře

další 3 komentáře
nebo  | 7. 06. 2007 16:52

ze by se blizily volby?

Metatron Re:Kecy...  | 7. 06. 2007 12:07

No a jak znám majitele zmíněné nemocnice, tak to bude za hodně málo peněz. Leda by kraj dotoval maximum.

Pozorovatel Kecy...  | 7. 06. 2007 10:34

Lounští občané na žádnou pohotovost do Žatce rozhodně nejezdí, protože jsou všichni ošetřeni na chirurgické nebo interní ambulanci nemocnice SV.Alžběty Louny.Jsem zvědavej kolik těm PL nabídnou,za kilo na hodinu,jak to dělají ve špitále by se jim asi vstávat do práce nechtělo...Jsou to všechno kecy, normálně to všechno odedřou sekundáři na chirurgii a interně jak je to i všude jinde...Kdyby raději ty peníze přidali tam, kde se defakto pohotovost v rámci UPS slouží!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné