Přejít na obsah

Lůžka zrušte v Praze, vzkazují Hegerovi

zpět
30.1.2011
nemocnice, pokoj, pacient, lékař, sestra
zvětšitnemocnice, pokoj, pacient, lékař, sestraZdroj: www.lindenhof-schule.ch

nemocnice, pokoj, pacient, lékař, sestra | Zdroj: www.lindenhof-schule.ch

 

Je to konečně první vstřícný krok ministra Leoše Hegera, požadujeme ale záruky jeho naplnění a analýzu, kde by se dalo v nemocnicích ušetřit.

Tak reagují odboroví předáci východočeských nemocničních lékařů na včerejší nabídku: Dostanou od června přidáno, výměnou za to ale Heger požaduje radikálně snížit počet lůžek akutní péče. „Nabídku vnímám velmi pozitivně. Musíme ji však důkladně promyslet. A také analyzovat, kde by se lůžka mohla rušit. V našem kraji pro to moc velký prostor není,“ řekl šéf královéhradeckého krajského Lékařského odborového klubu (LOK) Václav Dostál. Pozitivně reagoval i jeho kolega z pardubického LOK Tomáš Gottvald. Předáci LOK se sejdou v úterý.

Především v Pardubickém kraji však nebude redukce lůžek snadná. Zdejší nemocnice prodělaly restrukturalizaci nedávno, několik jich bylo dokonce zavřeno.

„Už nyní máme nejnižší počet lůžek na obyvatele v republice,“ uvedl pardubický hejtman Radko Martínek. Deníkem oslovení východočeští politici i odboráři se shodují na tom, že prostor pro rušení lůžek je zejména v naddimenzované Praze s pěti fakultními nemocnicemi. V Královéhradeckém kraji naproti tomu ještě rezervy jsou. „Ale 15 procent, tedy zhruba 200 lůžek, maximálně. Navíc velmi citlivě a po analýze každé nemocnice a každého oddělení,“ uvedl šéf Zdravotnického holdingu hradeckého kraje Martin Scháněl. Naznačil, že redukce by se mohla týkat lůžek některých dětských oddělení, gynekologie či porodnictví.


Klíčová slova

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Lůžka zrušte v Praze, vzkazují Hegerovi

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Lůžka zrušte v Praze, vzkazují Hegerovi

Komentáře

dalších 5 komentářů
Reflect Hospodaření v Pardubické nemocnici  | 30. 01. 2011 21:49

Pan hejtman Martínek by se měl začít konečně zabývat únikem zisků z Pardubické nemocnice do kapes pana Ing. ZAVALIANISE ! Připomenout si jak chtěl prodávat na okresní onkologie CT a vydělávat i na okresech.

MT Kruci  | 30. 01. 2011 17:59

Co se zástupci LOK vyjadřují k nějakému rušení lůžek????? Pánové, tohle není náš problém - to byste museli být ministrem, pojišťovákem a nebo místním politikem. Maximálně chápu podíl Lékařské komory na kontorle strandartů atd.. ale jaká bude ,síť to není věc LOKu !

Dr Za rušení lůžek nezodpovídají lékaři  | 30. 01. 2011 17:54

Vláda se teď pouze snaží hodit na lékaře to, co chce udělat tak jako tak: učinit kvalitní zdravotní péči nedostupnou pro většinu lidí. To je ta "reforma", ke které vybízel Klaus Hegera s tím, že teď je vhodná doba. Vhodná doba na to, aby se zavřely špitály a lidem se řekne, že za to můžou ti nenažraní doktoři. Propustit sestry a říct, že za to můžou doktoři.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné