Přejít na obsah

M. Lázně přispějí nemocnici více na provoz pohotovosti

zpět
12.7.2017
Mariánské lázně
zvětšitMariánské lázněZdroj: www.wikimedia.org

Mariánské lázně | Zdroj: www.wikimedia.org

 

Zastupitelé Mariánských Lázní dnes schválili zvýšení příspěvku pro nemocnici na provoz lékařské pohotovosti a chirurgické ambulance s prodlouženou ordinační dobou.

Původně domluvený dvoumilionový příspěvek se město zavázalo zvýšit až o 1,6 milionu korun - podle ztráty, která nemocnici z provozu pohotovosti vyplyne. Pokud by zastupitelé s přidáním peněz nesouhlasili, byla nemocnice připravena provoz pohotovosti opět pozastavit. Řekl to jednatel nemocnice Zdeněk Zvoníček.

Spolu s příspěvkem od Plzeňského a Karlovarského kraje by peníze od města měly nemocnici pokrýt mzdové náklady na provoz obou pohotovostí ve výši 6,8 milionu korun. „Věříme tomu, že to povede k finanční stabilitě naší nemocnice. Na rok 2018 je nemocnice ochotná naprosto seriozně jednat o prodloužení ordinační doby obou pohotovostí. Klíčový je pro nás dostatek personálu a samozřejmě finanční pokrytí,“ řekl Zvoníček.

Zastupitelé schválili také vznik komise, která by se měla zabývat právě včasným nastavením podmínek smlouvy pro rok 2018. Cílem města je v ideálním případě dosáhnout čtyřiadvacetihodinové pohotovosti. Jednání zastupitelů dnes provázely emoce, předložený návrh usnesení ale nakonec jednohlasně schválili.

Dohody se podařilo dosáhnout poté, co dlouhodobé napětí mezi městem a nemocnicí při jednání o finanční podpoře vyústilo v pozastavení provozu pohotovosti 1. července. Provoz se 5. července podařilo obnovit. Obě služby jsou nyní opět k dispozici ve všední dny od 07:00 do 21:00 a o víkendu od 09:00 do 21:00.

Za první polovinu letošního roku ošetřila nemocnice na lékařské pohotovosti zhruba 500 pacientů. Chirurgická ambulance ošetřila celkem přes 7000 lidí, z toho 2500 v prodloužené ordinační době.


Komentovat článek: M. Lázně přispějí nemocnici více na provoz…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné