Přejít na obsah

Magistrát dá příští rok na lékařské pohotovosti 19 milionů korun

zpět
18.12.2009

Pražský magistrát dá příští rok na lékařské pohotovosti 19 milionů korun, rozhodli dnes zastupitelé hlavního města. Stejně jako minulé dva roky je budou provozovat fakultní nemocnice a Městská poliklinika Praha.

Pohotovost v hlavním městě od začátku roku 2008, kdy magistrát začal podporovat pouze šest z nich, navštívilo do konce září 183.000 pacientů.

Magistrát tak opět finančně podpoří pohotovosti ve fakultních nemocnicích v Motole, Na Bulovce, Thomayerově, vinohradské a všeobecné. Pro ošetření do nich mohou pacienti přijít ve všední dny od 19:00 do 06:00 a kdykoli o víkendech a ve svátky. Lékaři jim dále pomůžou také v Městské poliklinice Praha.

Finanční prostředky město rozdělí stejně jako loni tak, že na klasickou lékařskou pohotovost pro dospělé a děti dá zdravotnickému zařízení dva miliony korun, na zubní pohotovost pak jeden milion korun.

Systém, kdy hlavní město dotuje provoz pohotovostí pouze v šesti zařízeních, začal platit od ledna 2008. Podle magistrátu se za dva roky svého fungování osvědčil. V minulosti provozovali lékařskou službu první pomoci městské části, magistrát jim přispíval.

Kvůli novému systému služba v mnohých obvodech zanikla, některé radnice ale i přesto pohotovosti zachovaly a hradí jejich provoz ze svých rozpočtů.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Magistrát dá příští rok na lékařské pohotovosti…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné