Majetek nemocnice do nájmu

Kompromisem skončil spor Středočeského krajského úřadu a Ministerstva zdravotnictví ČR (MZd) o majetek areálu nemocnice v Kostelci nad Černými lesy… „Nechtěli jsme začínat spolupráci s ministerstvem soudem, ale dohodou…

Kompromisem skončil spor Středočeského krajského úřadu a Ministerstva zdravotnictví ČR (MZd) o majetek areálu nemocnice v Kostelci nad Černými lesy.

Jak Právo informoval Josef Kantůrek (ODS), zástupce krajského hejtmana pro zdravotnictví a sociální věci, všechen majetek, který před 1. lednem 2001 převedlo MZd na Institut zdravotní politiky a ekonomiky – tedy ubytovna, pavilón H i pozemky – bude během několika týdnů převeden pod krajský úřad. „Nechtěli jsme začínat spolupráci s ministerstvem soudem, ale dohodou. Ta je nyní taková, že působnost institutu v areálu se bude řešit formou pronájmu,“ uvedl Kantůrek a upřesnil, že by se tak zřejmě mělo stát k 1. červenci. Dohoda s ministrem zdravotnictví o délce pronájmu se podle informací Práva pohybuje v časovém horizontu maximálně 10 let a vztahuje se pouze na pavilón H a v něm umístěné zařízení. „Otázkou zatím zůstává, zda to bude za symbolickou cenu či minimální cenu. Chtěl bych, aby ve smlouvě byla rozumná cena, na níž se dohodneme,“ dodal Kantůrek a naznačil, že z jednání na MZd vyplynulo i to, že v okolí Kostelce existují také další objekty a administrativní budovy vhodné pro zmíněný institut. Patří k nim objekt bývalé nemocnice v Mlékovicích či továrna na zpracování krevní plazmy v obci Bohumile. „Ministr také naznačil, že by rád viděl institut v Praze,“ svěřil Právu Kantůrek. „I to je jedna z variant,“ potvrdil Právu bez bližšího upřesnění mluvčí MZd Otakar Černý, který odmítl záležitost jakkoli komentovat. Na dotaz Práva o dalším využití areálu reagoval zástupce hejtmana slovy: „Samozřejmě se jej budeme snažit co nejlépe zužitkovat a budeme také přihlížet k záměrům města, se kterým chceme o celém areálu jednat. Kostelec bude určitě potřebovat čističku a byty. Pokud vím, měli i zájem vybudovat v areálu dům důchodců a hovořili také o sportovišti,“ shrnul.

Helena Procházková, Právo, 28.5.2001

Ohodnoťte tento článek!