Přejít na obsah

Majitel nemocnice podnikatelem roku

zpět
13.2.2009

První je vždy pacient, to je životní krédo sedmapadesátiletého Milana Canibala, majitele Karvinské hornické nemocnice, který se stal včera Podnikatelem roku 2008 Moravskoslezského kraje. Ve zdravotnictví Canibal pracuje od roku 1969, vlastní nemocnici pak začal provozovat 1. února 1996. "Pocházím z lékařské rodiny, takže můžu říct, že jsem vyrostl ve zdravotnictví," řekl...

Poslední funkcí, již zastával, než se pustil do podnikání, byl post technicko-hospodářského náměstka v nemocnici v Orlové. V ní skončil v průběhu roku 1995.

„Byl jsem tehdy odejit, a tak jsem si položil otázku Jak dál? Co umíš? A jestli jsem v životě něco uměl, tak trošku to zdravotnictví. Hledal jsem proto něco, kde bych se mohl uplatnit, a jedinou možností byla karvinská nemocnice,“ popsal podnikatel roku v kraji, jak se stal majitelem „špitálu“.

Zpočátku prý v podnikání překonával stejné těžkosti jako ostatní soukromníci. „Jednou z nejtěžších věcí bylo postavit tým lidí, kteří pochopí vaše myšlenkové pochody. To oni dělají tu dennodenní práci, já už jen ukazuju směr,“ naznačil, že titul patří hlavně jeho zaměstnancům.

Překážky při vedení nemocnice Canibal nevidí. „Udržet stávající trend. To je nejtěžší,“ přiznal a prozradil, že pro nejbližší dobu plánuje rozšíření operačních sálů. „Usilujeme o stavbu jedné komplexní jednotky, což je investice řádově osmdesát až sto miliónů,“ odhadl.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Majitel nemocnice podnikatelem roku

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Majitel nemocnice podnikatelem roku

Komentáře

dalších 13 komentářů
cifo podle ceho?  | 16. 02. 2009 22:34

Omlouvam se kolegům v karvinské nemocnici, ale podnikatel roku ve zdravotnictvi je ten, ktery ma nejblbejsi zamestnance, protoze dosahnout vysoke zisky ve zdravotnictvi je mozne jenom jejich oškubáním.

Apech Re:Re:Podle čeho se pozná podnikatel roku?  | 16. 02. 2009 10:56

...a ležérně si pohupuje nožkou přes nožku v naleštěných značkových křuskách, jak by řekl Chall. Těch kvalit bude víc, třeba ještě doutník v hubě, řekl bych já.

Apech Re:Re:Kde je Hladký?  | 16. 02. 2009 10:51

Já taky furt napjatě čekám na ty fakta, tak sem s nima, inženýrku, nebo se zmůžete jen na modrý proklamace?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné