Majitel příbramské polikliniky si přeje, aby lékaři neodcházeli

nemocnice, chodba

Nový majitel příbramské I. polikliniky si přeje, aby lékaři z tohoto zařízení neodcházeli. Pokud se v dohledné době vyřeší problém s plombou na majetku, udělá maximum pro to, aby v nynějších prostorách zůstali.

ČTK to řekl Jan Oulický, předseda představenstva plzeňské společnosti Triticum, která polikliniku od města koupila. Proti prodeji se bouřili lékaři a někteří místní lidé, soutěž podle nich provázely pochybnosti. Její okolnosti prověřuje policie.

Lékaři minulý týden oznámili, že chtějí polikliniku opustit. Všech 19 jich je údajně rozhodnuto přejít na III. polikliniku, kterou provozuje společnost Ravak. „Opravdu nelze žít v nejistotě, co s námi udělá firma, která nemá dobré renomé. Nemáme důvěru a radnice s námi nejednala,“ prohlásil jeden z lékařů Vlastislav Páca.

Oulický uvedl, že jde o projev jejich svobodné vůle, a dokud nebude budova na firmu převedena, nemůže s nimi jednat o podmínkách, za nichž by setrvali. „Samozřejmě, že pokud to proběhne v nějaké dohledné době, tak bych chtěl udělat všechno pro to, aby tam zůstali. Protože to nebylo koupeno s úmyslem, abychom je vyhnali, ale aby tam byli a aby se to pronajímalo dál,“ poznamenal Oulický.

Jak bude poliklinika využívána, pokud ji všichni lékaři do konce roku skutečně opustí, nechtěl předjímat.

Převod budovy I. polikliniky nyní blokuje žaloba na určení vlastnického práva, kterou jako účastník řízení podala firma Rodiso. Napadá v ní platnost kupní smlouvy, zejména s ohledem na údajné nedodržení požadavku transparentnosti výběrového řízení. Jindřich Vařeka z Ravaku, který byl druhým neúspěšným uchazečem, na nedávném zasedání zastupitelstva upozornil, že žaloba by se mohla dostat až k Nejvyššímu soudu a potrvá dlouho, než soud kauzu uzavře. Město by podle něj do té doby nemělo sahat na peníze, které mu přišly na účet. Vedení radnice ale věří, že žalobu se podaří rychle vyřešit.

„Samozřejmě, že kdyby bylo jasné, že to nepůjde převést, tak bychom asi museli dostat ty prostředky zpátky, ale já si myslím, že město je solidní partner, takže strach nemám,“ uvedl v této souvislosti Oulický.

Do soutěže na prodej zdravotnického zařízení a sousední budovy, ve které je záchytná stanice a noclehárna pro bezdomovce, se přihlásily čtyři společnosti. Nejvyšší cenu, 20,5 milionu korun, nabídla firma Triticum. Dvě z neúspěšných společností, Ravak a Rodiso, napadly soutěž kvůli údajné netransparentnosti. Nelíbí se jim, že jejich zástupci nebyli přizváni k otevírání obálek. Údajně se uskutečnilo za zavřenými dveřmi jen za přítomnosti právníka, který s městem spolupracuje.

Unknown media type: poll
Ohodnoťte tento článek!