Přejít na obsah

Máme toho plné zuby, říkají karlovarští internisté

zpět
19.5.2010
lékař, únava, deprese
zvětšitlékař, únava, depreseZdroj: www.brainbasedbusiness.com

lékař, únava, deprese | Zdroj: www.brainbasedbusiness.com

 

Směnný provoz, který lékařům na interním oddělení karlovarské nemocnice nařídil generální ředitel Zdeněk Horák, vykonávají internisté už z posledních sil.

„Máme toho plné zuby a síly nám ubývají. Dvanáct hodin sloužíme a pak fárá druhá směna. Rušíme ambulance, protože na ně nemáme čas. Nevíme, dokdy to vydržíme, sil nám ubývá,“ uvádějí lékaři z interny.

Směnný provoz interně nařídil generální ředitel Zdeněk Horák kvůli tomu, že lékaři vypověděli Dohodu o pracovní činnosti, podle níž mají zajišťovat pohotovostní službu.

Zatímco čtyři oddělení přistoupila na dohodu s vedením nemocnice, patnáct lékařů z interny na požadavcích trvá a přesčasy sloužit i nadále odmítá.

„Od pátku 14. května začal na interním oddělení karlovarské nemocnice platit směnný provoz, který je dle vyjádření České lékařské komory non lege artis (tzn. není v souladu s pravidly). Zaměstnavatel tento provoz nařídil jednostranně a dle naší právní rozvahy nezákonně v několika ohledech, přičemž nedodržení zákonné oznamovací povinnosti 14 dnů uznal při jednání s právníkem i generální ředitel Horák,“ uvedl Peter Igaz, předseda Lékařského odborového klubu karlovarské nemocnice.

Podle něj je odborná stránka zavedení směnného provozu však mnohem závažnější a nese pro pacienty okresu a i celého kraje mnohem vážnější riziko omezení péče.

Zatím jsou za směnného provozu schopni lékaři z interního lůžkového oddělení zabezpečit nanejvýš kvalitu víkendového provozu i v normální pracovní dny do konce všedního týdne. Aby byla alespoň tato kvalita péče udržena i poté, bude nutné povolat další odborné lékaře.


Komentovat článek: Máme toho plné zuby, říkají karlovarští…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Máme toho plné zuby, říkají karlovarští…

Komentáře

dalších 12 komentářů
katango vydrzte  | 20. 05. 2010 14:06

S tím se nedá než souhlasit.A hlavně,kolegové,myslete na své zdraví !!!

Bushmills vydrzte  | 19. 05. 2010 20:44

Drzim palce aby vydrzeli. Kdyby takto pozadovali dodrzovani zakona vsichni tak to klekne do 14 dni v cele republice a lekari dosahnou sveho. Bez podavani vypovedi ( ty stejne nikdo nepoda ) a nikdo jim nemuze vycitat pochybnou moralni povinnost lekare ( dodrzovat zakon je moralni povinnost kazdeho obcana ). Osobne kdyby jsem se uz do boje s vedenim pustil, tak bych to nevzdal po prvnich dnech . A pokud se nedostatek lekaru neprojevi do 3 tydnu, tak jich opravdu musi byt nadbytek...

k.k.k. co se rozciluji?  | 19. 05. 2010 17:21

12 hodin smena( nezakonne) nasobeno 14 smenami za mesic da priblizne fond pracovni doby.(168h) Tedy jen 14x pujdu v mesici do prace a mam klid. dalsi mesic podobne, na konci ctvrtleti se to dorovna. Tak prosim neplkejte o tom, jak moc musite pracovat a vse okolo. Vydrzte ve dvanactkach, ono to za 3 tydny stejne klekne, pokud neustoupite jako typicti vohnouti...

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné