Mareček, kterého odvolal Rath, znova vede jihomoravskou hygienu

Titulní obrázek

Jan Mareček, kterého v červnu odvolal tehdejší ministr zdravotnictví David Rath (ČSSD) z funkce ředitele Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje, znovu stojí v jejím čele…

Mareček ČTK potvrdil, že uspěl v konkurzu, který vypsalo ministerstvo zdravotnictví, a byl jmenován k 1. prosinci.

„Tu změnu bych nerad blíže komentoval, ale beru to jako jistou satisfakci,“ řekl Mareček ke svému návratu do funkce. Jihomoravskou hygienu vedla od června Hana Pokorná, do té doby zástupkyně ředitele, a Mareček působil jako její zástupce. Nyní se role obou opět obrátily. „S doktorkou Pokornou jsme vždy dobře vycházeli, není důvod, proč bychom měli spolu přestat spolupracovat,“ uvedl Mareček.

Po řediteli Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie Janu Černém je Mareček druhým odborníkem z Brna, kterého Rath odvolal z vedoucí funkce a který se v době působení Rathova nástupce Tomáše Julínka (ODS) vrátil zpět.

Rath, který byl ministrem zdravotnictví jmenován v listopadu 2005, inicioval ve svém resortu řadu personálních změn. Za jeho působení byla například odvolána tehdejší ředitelka Všeobecné zdravotní pojišťovny Jiřina Musílková, šéf Institutu klinické a experimentální medicíny Rudolf Poledne či ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv Milan Šmíd. V srpnu zveřejnil informaci o svém odvolání ředitel Fakultní nemocnice Brno Jan Burian, Rath informaci pak popřel a Burian zůstal ve funkci.

ČTK

Mareček, kterého odvolal Rath, znova vede jihomoravskou hygienu
Ohodnoťte tento článek!