Přejít na obsah

Mareček, kterého odvolal Rath, znova vede jihomoravskou hygienu

zpět
19.12.2006

Jan Mareček, kterého v červnu odvolal tehdejší ministr zdravotnictví David Rath (ČSSD) z funkce ředitele Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje, znovu stojí v jejím čele...

Mareček ČTK potvrdil, že uspěl v konkurzu, který vypsalo ministerstvo zdravotnictví, a byl jmenován k 1. prosinci.

„Tu změnu bych nerad blíže komentoval, ale beru to jako jistou satisfakci,“ řekl Mareček ke svému návratu do funkce. Jihomoravskou hygienu vedla od června Hana Pokorná, do té doby zástupkyně ředitele, a Mareček působil jako její zástupce. Nyní se role obou opět obrátily. „S doktorkou Pokornou jsme vždy dobře vycházeli, není důvod, proč bychom měli spolu přestat spolupracovat,“ uvedl Mareček.

Po řediteli Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie Janu Černém je Mareček druhým odborníkem z Brna, kterého Rath odvolal z vedoucí funkce a který se v době působení Rathova nástupce Tomáše Julínka (ODS) vrátil zpět.

Rath, který byl ministrem zdravotnictví jmenován v listopadu 2005, inicioval ve svém resortu řadu personálních změn. Za jeho působení byla například odvolána tehdejší ředitelka Všeobecné zdravotní pojišťovny Jiřina Musílková, šéf Institutu klinické a experimentální medicíny Rudolf Poledne či ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv Milan Šmíd. V srpnu zveřejnil informaci o svém odvolání ředitel Fakultní nemocnice Brno Jan Burian, Rath informaci pak popřel a Burian zůstal ve funkci.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Mareček, kterého odvolal Rath, znova vede…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Mareček, kterého odvolal Rath, znova vede…

Komentáře

další 3 komentáře
Král St. začněte se léčit  | 20. 12. 2006 07:40

Vy jste již dávno zešílel nenávistí,a takoví hlasití ublížení paranoici zpochybní jakýkoliv podobný verdikt.Odstěhujte se někam na samotu a začněte meditovat,třeba to pomůže.

Martin Vedral Re:Rath  | 19. 12. 2006 13:08

Nevím, jak připomínka jakéhosi anonymního dpi, který nemá ani tolik slušnosti a odvahy, aby vystupoval pod svým jménem, souvisí s článkem. Byl jsem svědkem hospodaření dr. Ratha v ČLK a mohu i před soudem dosvědčit, že hospodařil špatně a že svého postavení zneužíval. To, že Policie ČR něco podobného odložila vůbec neznamená, že Rath hospodařil dobře. Svědčí to spíče o kvalitě vyšetřování a ochotě policie věnovat se podezřelé činnosti papalášů.

dpi Rath  | 19. 12. 2006 12:39

19.12.06 Protikorupční policie odložila trestní oznámení na bývalého ministra zdravotnictví Davida Ratha (ČSSD), které se týkalo údajného špatného hospodaření s majetkem České lékařské komory.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné