Mariánské Lázně zahájily 205. lázeňskou sezonu, přinese i novinky

Svěcením pramenů byla v Mariánských Lázních zahájena 205. lázeňská sezona. Návštěvníkům přinese i několik novinek, v okolí města vznikly nové naučné a turistické stezky Královská cesta, park miniatur Boheminium představil nový model hradu Bezděz.

Rozšíření kapacit připravily i Léčebné lázně Mariánské Lázně (LLML), řekl při zahájení sezony předseda představenstva společnosti Leo Novobilský.

„V letošním roce jsme pro své hosty připravili dalších 36 pokojů v novém hotelu Imperial, který je součástí čtyřhvězdičkového resortu Hvězda. Ten je navíc propojen se sousedním hotel Maria Spa. Podařilo se nám scelit rány, které zde vznikly v minulých 60. letech,“ řekl Novobilský.

Lázeňská společnost se tak může pochlubit jedním z největších historických lázeňských komplexů ve střední Evropě. Rozšíření sezonních zařízení ne celoroční se také podařilo vytvořit dalších 33 pracovních míst.

Rekonstrukcí prošel i hotel Svoboda, kde je nová hotelová hala s lobby, nové léčebné oddělení s přírodními zdroji, které je propojené novým nadzemním koridorem.

Kromě nových tras v okolí města se na léto připravuje i otevření Domu přírody na Kladské a nové naučné stezky. Na Kladské by se také pro koupání měl zpřístupnit jeden z rybníků v rezervaci.

Mariánské Lázně jsou druhým největším lázeňským městem v Česku. Využívají unikátních přírodních zdrojů, hlavně pramenů, které zde vyvěrají. Přímo ve městě je jich asi 40, v okolí další stovka. Charakteristikou podobu města s rozsáhlými parky vtiskl Mariánským Lázním významný zahradní architekt Václav Skalník na začátku 19. století.

Jenže českých hostů v Mariánských Lázních kvůli změnám v hrazení lázeňské péče ubývá. Podle finančního ředitele LLML Pavla Říhy jich loni ubyla pětina. „Pro rok 2013 očekáváme další pokles klientů od českých pojišťoven, který se budeme snažit nahradit jinou klientelou,“ uvedl Říha.

Ohodnoťte tento článek!