Mario Böhme odchází z funkce mluvčího

Od ledna bude mít ministerstvo zdravotnictví zřejmě jiného tiskového mluvčího. Mario Böhme na vlastní žádost odchází. V kuloárech se však proslýchá, že jedním z důvodů je fakt, že nedávno vystoupil z ČSSD…

Praha – Od ledna bude mít ministerstvo zdravotnictví zřejmě jiného tiskového mluvčího. Mario Böhme na vlastní žádost odchází. Informaci přinesl Večerník Praha.

„Vrátím se domů do Ústí nad Labem, chci mít konečně děti a o víkendu pracovat na zahrádce a hrabat listí. Nechci už trpět tím, že mi každou chvílí zvoní mobil a pracovní povinnosti mě pronásledují 24 hodin denně,“ řekl na otázku svého odchodu Böhme. Kdo ho nahradí, zatím není jasné a času na výběr moc není. Dosavadní mluvčí ve své funkci zůstává už jen několik dnů.

V kuloárech se však proslýchá, že jedním z důvodů jeho odchodu je fakt, že na konci listopadu vystoupil po dvouletém členství z ČSSD. Jako důvod svého rozhodnutí tehdy uvedl, že není spokojen s ochotou předsedy ústecké krajské organizace ČSSD Jaroslava Foldyny i jiných tamních sociálních demokratů spolupracovat s komunisty. Foldyna řekl, že nechápe, o čem Böhme hovoří.

Ústečtí sociální demokraté podle Böhmeho připravovali spolupráci s komunisty již po minulých krajských volbách. Zabránila tomu údajně tehdejší předsedkyně ústecké krajské ČSSD, nyní ministryně zdravotnictví Marie Součková. Právě proto podle Böhmeho zřejmě přišla o předsednickou funkci.

Jednatřicetiletý Böhme vystudoval katolickou teologickou fakultu Univerzity Karlovy, jeho manželka Dagmar je dětská lékařka. V letech 1997 až 1998 působil jako tiskový tajemník ústřední kanceláře KDU-ČSL, poté byl zaměstnán v soukromém sektoru. Do funkce tiskového mluvčího ministerstva zdravotnictví nastoupil v červenci 2002.

www.Zdravi.Euro.cz, 9.12. 2003

Ohodnoťte tento článek!