Přejít na obsah

Martínek: Poplatky ve zdravotnictví jsou nesmysl. Doufám, že zaniknou

zpět
25.11.2008

"Opatření na odstranění poplatků připravujeme. Nedávno jsem odeslal na ÚHOS do Brna náš návrh řešení a čekám na odpověď, zda náš postup bude schválen. V zásadě by se systém měl odehrávat tak, že nemocný, když přijde do krajského zařízení, sdělí, že nechce poplatek platit, a dostane stejné potvrzení jako doposud, pouze s označením, že plátcem je Krajský úřad Pardubice," říká sociálnědemokratický hejtman Pardubického kraje Radko Martínek..

Novopečený sociálnědemokratický hejtman Pardubického kraje Radko Martínek diskutoval se čtenáři Deníku při on-line rozhovoru.

Jak to vypadá s poplatky u lékařů. Jsem matka malých dětí a musím uznat, že je to zásah do mého rozpočtu. (Bára)

Opatření na odstranění poplatků připravujeme. Nedávno jsem odeslal na ÚHOS do Brna náš návrh řešení a čekám na odpověď, zda náš postup bude schválen. V zásadě by se systém měl odehrávat tak, že nemocný, když přijde do krajského zařízení, sdělí, že nechce poplatek platit, a dostane stejné potvrzení jako doposud, pouze s označením, že plátcem je Krajský úřad Pardubice. Pokud platit bude chtít, nikdo mu bránit nebude a nikdo si také nemůže tím pádem stěžovat, že mu v této podpoře zdravotnictví bráníme. Osobně považuji poplatky za úplný nesmysl (kromě poplatků za hospitalizaci v nemocnicích, pokud jdou na placení stravy). Doufám, že brzy zaniknou.

Budete mít v programovém prohlášení PK výstavbu silnice R35? V jakém stádiu jsou přípravy? Jste pro pokračování plynulé návaznosti R43 do Jihomoravského kraje? (Radek L.)

Obě silnice jsou prioritou našeho volebního programu a budeme se snažit je maximálně urychlit. Na obě silnice se zpracovává EIA a následně budou, jak doufám, rychle pokračovat projektové práce. Bohužel u R43, jak se zdá, budeme mít potíže s ministerstvem životního prostředí, které vyplodilo obdobný nesmysl, jako byla před časem severní variantaR35. Doufám, že bojovat proti hlouposti nebude stejně dlouhé jako v prvním případě.

Jak vypadá váš pracovní den? Jezdíte každý večer domů do Moravské Třebové, nebo spíte v Pardubicích? (Vilma Vojířová)

Už jsem okusil obojí. A budu to asi střídat. Záležet bude na konkrétním pracovním programu. Běžně jsem zvyklý být v práci od sedmi hodin a pracovat, dokud to jde. Každopádně dřív jak v šest hodin večer mně pracovní den zpravidla nekončí.

Jaké máte koníčky, čemu se věnujete ve volném čase? (Dominika N.)

Moc času nemám, nebo si ho neumím udělat. Rád lyžuji, plavu (ke své škodě nyní málo), baví mě historie a cestování. Strašně rád vařím, bohužel jsem už dlouho nic neuvařil. Volební kampaň byla tentokrát skutečně velmi náročná, a teď to není lepší. Ale co jsem chtěl, to mám.

Bylo vám líto, že jste opustil poslanecký post? Jaký je rozdíl mezi platem hejtmana a poslance? (M. Vondráčková)

Nemůžu říct, že mě to bylo líto, protože si myslím, že v nové funkci mohu být svému kraji prospěšný. Na druhé straně mě mrzí, že se mi nepodařilo dokončit celou rozdělanou práci. Finanční rozdíl mezi platem hejtmana a poslance ve funkci místopředsedy výboru je velký (hejtmanský plat je podstatně nižší).

Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Martínek: Poplatky ve zdravotnictví jsou…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Martínek: Poplatky ve zdravotnictví jsou…

Komentáře

dalších 16 komentářů
Sydney Hall Re:To je tedy rozpor.....  | 26. 11. 2008 08:45

S tím se dá do značné míry souhlasit. Jaký pán, takový krám. Na jedné straně vybudování sprch, kabinek, atd. stojí peníze, na druhé straně je ale v lepším prostředí větší šance na vyšší výdělek. Teď mi asi mnozí budou nadávat, ale je to tak. Nejdřív se musí investovat, pak - při součinnosti tvrdé práce, jasné a cílené představy a zároveň i trochy štěstí - se může očekávat vyšší obrat. Tohle ale - mimochodem - ví každý živnostník.

Rozsíval To je tedy rozpor.....  | 25. 11. 2008 21:31

Já z toho mám smíšené pocity. Vy si opravdu myslíte, že prostí lidé, nikoliv ti tzv. jenomáci, nebo chcete-li vych.can.ci, navštěvují lékaře z nějaké patologické radosti, že tam vysedávají často ve smrdutých čekárnách z padesátých let celé hodiny jenom kvůli tomu, aby si mezi sebou pokecali ? Já ve své ordinace jsem ještě podobného pacienta nepotkal, i když tam chodí opravdu s nejbizarnějšími potížemi. Ovšem z jejich pohledu je nutno to chápat. Oni jsou laici a nejsou schopni posoudit stav svého zdraví, resp. nezdraví sami. Tady nepomohou obecné odkazy na rozum našich vzdělaných občanů a voličů. Ve věci svého zdravotního stavu jsou všichni většinou mimo. Mně spíše vadí většinový nezájem privátních lékařů, učinit minimálně něco v organizaci své práce, aby to neustále nevypadalo, že vpodstatě stále pohrdají časem, rozumem a penězi svých klientů. Půjdu-li ad absurdum, naprosto nechápu, proč už se nenašel např. gynekolog, který by kombinoval přístup k lékaři přes kabinky vybudováním bidetů, nebo sprchových koutů pro ty ženy. Víte, jaký by to byl pokrok ??? Jenom se smějte.....

Re:Slovensko  | 25. 11. 2008 17:22

Myslíte, že jen na Slovensku? I tady jezdí sanitkÿ 1203, pravda, je jich menšina.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné