Masarykova nemocnice hledá 16 lékařů

S nedostatkem specializovaných lékařů se potýká Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem. Nejvíce, tři, z celkového počtu šestnácti, chybějí na infekčním oddělení, po dvou na patologii a na transfúzním oddělení…

Ústí nad Labem –

„Situace není akutní, ale specializovaných lékařů je stále nedostatek,“ uvedla personální a právní náměstkyně nemocnice Jana Sokolová. Specialisté chybějí kromě zmíněných oddělení také na dětské chirurgii, na ústní, čelistní a obličejové chirurgii, oddělení plicních nemocí a TBC, rehabilitaci, oddělení hygieny, emergency, na psychiatrii, na radioterapeutickém oddělení, oddělení funkčního vyšetřování, infekčním a oddělení pro nemoc z povolání.

Ústecký úřad práce k dnešnímu dni eviduje 3 nezaměstnané lékaře, z toho jednoho absolventa a dvě bývalé osoby samostatně výdělečně činné. Podle vyjádření tiskového mluvčího úřadu práce Jaroslava Lejčka pravděpodobně tito tři adepti nemají specializaci či atestaci.

Proto jsou podle něho v evidenci úřadu. Sousední nemocnice, například teplická či děčínská, podobné problémy jako ústecká neřeší. „Momentálně hledáme tři lékaře,“ sdělila náměstkyně léčebněpreventivní péče v Děčíně Anna Briestenská. V Teplicích shánějí také 3 lékaře.

Masarykova nemocnice patří s 2 500 pracovníky k největším zaměstnavatelům v okrese Ústí nad Labem. Podle Jany Sokolové nabízí novým zaměstnancům bydlení buď na ubytovně pro lékaře na Severní Terase, nebo jedná přímo s městem Ústí o přidělení bytů.

Chybějí specialisté

* Tři chybějí na infekčním oddělení, po dvou na patologii a na transfúzním oddělení.

ZUZANA TROUSILOVÁ,

Ústecký deník

Masarykova nemocnice hledá 16 lékařů
Ohodnoťte tento článek!