Přejít na obsah

Masarykova univerzita žádá oddlužení nemocnic před transformací

zpět
27.2.2017
Masarykova univerzita
zvětšitMasarykova univerzitaZdroj: wikimedia.org

Masarykova univerzita | Zdroj: wikimedia.org

 

Masarykova univerzita v Brně žádá oddlužení fakultních nemocnic před zvažovanou transformací na univerzitní zařízení. Nechce přejímat odpovědnost za předchozí chybně nastavené financování.

Před oddlužením nevyšle škola své zástupce do rady univerzitní nemocnice. O stanovisku rektora Mikuláše Beka dnes informovala mluvčí školy Tereza Fojtová. Vláda projedná zákon o univerzitních nemocnicích 8. března. Pokud norma úspěšně projde legislativním procesem, od ledna příštího roku deset fakultních nemocnic změní novou právní formu. Dvě z nich jsou v Brně. Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) o plánovaných změnách v pátek jednal s rektory, kteří zákon podpořili, i když podle nich není dokonalý. Bek však už v pátek uvedl, že je nutné nejprve nemocnice stabilizovat.

Na chod univerzitní nemocnice má spolu s ředitelem jmenovaným ministrem zdravotnictví dohlížet rada, kde bude mít vysoká škola dva zástupce, další tři členy bude navrhovat ministerstvo zdravotnictví, po jednom ministerstvo financí a zaměstnanci.

„Jako rektor musím trvat na tom, že univerzita nevyšle své zástupce do rady univerzitní nemocnice, dokud nebudou nejprve oddluženy a vyřešeno jejich financování,“ zdůraznil Bek. Podle rektora není možné, aby v důsledku transformace univerzita převzala odpovědnost za předchozí chybně nastavené hospodaření ve fakultních nemocnicích.

„Nevidím důvod, proč by měla univerzita hrát roli zlého policajta, který bude za cenu propouštění a rušení celých oddělení napravovat minulé manažerské a politické chyby státu,“ zdůraznil Bek.


Komentovat článek: Masarykova univerzita žádá oddlužení nemocnic…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Masarykova univerzita žádá oddlužení nemocnic…

Komentáře

1 komentář
JAn Onderka  | 27. 02. 2017 22:30

A kdo oddluží okresní nemocnice pane BEK? Stát vždy pomáhal jen FN, přitom různých dotací mají mraky, mnohdy utrácí peníze za blbosti (přístroje), se kterými nemá kdo pracovat, hlavně že je koupí!!! Zátěž minulosti si neseme všichni, nejen VY chudáčci z fakultních nemocnic !

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné