Přejít na obsah

Masarykův onkologický ústav otevřel nové studijní prostory

zpět
27.1.2015
studium
zvětšitstudiumZdroj: studyprof.com

studium | Zdroj: studyprof.com

 

Brněnský Masarykův onkologický ústav, v němž se léčí lidé s rakovinou, otevřel ve Švejdově pavilonu zrekonstruovanou terasu v pátém patře za 34 milionů korun. Bude sloužit jako studovna či výukový a konferenční sál.

Doplňuje tak projekt RECAMO, který vznikl před dvěma lety v rekonstruovaném Morávkově pavilonu. Cílem projektu je propojit výzkumnou činnost s klinickou, řekl na tiskové konferenci ředitel projektu Dalibor Valík.

RECAMO je zkratka pro Regionální centrum aplikované molekulární onkologie. První fáze projektu skončila na konci loňského roku a za poměrně krátkou dobu si centrum podle Valíka připsalo jeden úspěch. „Dosáhli jsme syntézy jednoho radiofarmaka, které už prošlo klinickým hodnocením a nyní je ve fázi schvalování pro použití při léčbě pacientů,“ popsal.

Nově otevřená rekonstruovaná terasa by měla zlepšit podmínky pro studenty a výzkumníky, kteří se na projektu podílí. Vnitřní uspořádání nového prostoru nabídne místo pro menší skupiny učitele a studentů, ale i přednášky, část bude sloužit jako studovna. „Spolupracujeme s lékařskou fakultou, máme dvě univerzitní kliniky a usilujeme o třetí farmakologickou. Také se u nás vzdělávají studenti nelékařských oborů, jako jsou všeobecné sestry,“ řekl Valík.

Nápad zrekonstruovat terasu vznikl v době, kdy bylo zřejmé, že se podaří díky výběrovým řízením ušetřit na rekonstrukci Morávkova pavilonu pro RECAMO. „Díky tomu jsme vložili vlastních šest milionů a 28 milionů jsme dostali z dotace,“ uvedl Valík. Na terasu se vejde až 90 studentů.

Ústav, který sídlí na Žlutém kopci, letos slaví 80 let od svého založení a během existence se stal moderním centrem pro výzkum i léčbu onkologických onemocnění.


Komentovat článek: Masarykův onkologický ústav otevřel nové…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné