Přejít na obsah

Máte slovo: V českém zdravotnictví dochází peníze

zpět
23.9.2010
televize
zvětšittelevizeZdroj: media.rd.com

televize | Zdroj: media.rd.com

 

Ve čtvrtek 23. září 2010 zazní v diskuzním pořadu Máte slovo téma „V českém zdravotnictví dochází peníze“.

Michaela Jílková zahájí debatu v přímém přenosu ve 21:35 hod na programu ČT1.

Pozvaní hosté

Pozvání do studia přijali: Leoš Heger – ministr zdravotnictví, Milan Kubek – prezident ČLK, MUDr. Pavel Horák – ředitel VZP, JUDr. Ing. Miloslav Ludvík – ředitel Fakultní nemocnice v Praze – Motole a pacienti.

Otázky k tématu

- Dočkají se pacienti odmítání ze strany lékařů a zdravotnických zařízení kvůli vyčerpání limitů zdrav. pojišťoven?

- Jakou zdravotní péči mohou pacienti očekávat příští rok?

Internetové stránky pořadu naleznete ZDE.

Předpokládá se, že ve zdravotnictví pochybí až 10 miliard korun. Pojišťovny stanovily lékařům a zdravotnickým zařízením určitý finanční limit, který je již vzhledem k blížícímu se konci roku vyčerpán. Chybí peníze na léčbu i operace. Lékaři radí pacientům, aby počkali s léčbou do nového roku nebo zkusili oslovit jiného lékaře či zdravotnické zařízení. Hájí se tím, že jim za odvedenou práci nikdo nezaplatí.Problém však není jen na straně pojišťoven, jak by se mohlo zdát. Pojišťovny upozorňují na to, že přibývá lidí bez zaměstnání a tím se snižují odvody do tzv. společné kapsy. V tomto roce ještě pojišťovny čerpaly z našetřených peněz, ale nyní už zásoby došly. Bohužel ani výhledově se situace pravděpodobně nezlepší a podle ministra zdravotnictví drahá léčba rozhodně nebude pro každého.


Autoři

Česká televize

Související články

2.6. ODS: Na placení operací nepřistoupíme ODS: Na placení operací nepřistoupíme
13 příspěvků
24.5. Musí se začít inventurou Musí se začít inventurou
1 příspěvků

Komentovat článek: Máte slovo: V českém zdravotnictví dochází…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Máte slovo: V českém zdravotnictví dochází…

Komentáře

dalších 10 komentářů
kp bolševická cenzura  | 24. 09. 2010 10:56

No jo, máte pravdu, pane primáři... Praha je jiný svět a taky mám často pocit, že se podle ní posuzuje vše... Víte, já jsem jen "obyčejný" terénní lékárník, náš obor jde taky od desítí k pěti, válcuje nás politika a řetězce atd. Toho prostoru pro skutečně odbornou práci s pacientem je stále méně a méně. Musíme realizovat tvrdá úsporná opatření, v lékárnách se propouští a jede se personálně "na krev". A platově taky nic moc, o nějakém nárůstu za posledních 5 let nemůže být ani řeči. Vedoucí lékárník necelých 140Kč/hod...

MUD rJiří Kilian bolševická cenzura  | 24. 09. 2010 10:02

No, Kalouska mám za prudce inteligentního politika, navíc znalého věci, ale prosím Vás, vem ty strany čert, politikaření tu převládá nad smyslem pro obec a národ, ať v té ču oné straně. Sledoval jste včera ten Jílkové pořad ? To je prostě neuvěřitelné. Praha je stát ve státě a celá generalita českého zdravotnictví podle Prahy soudí systém a řeší kraje. Mně zatím není jasné, jestli skutečně nevědí o té bídě nebo jen předstírají, že nevědí. Když jsem si poslechl, jak ten lékař bude více přemýšlet a cosi nedá hned nebo vůbec, zeptal bych se té vrchnosti, zda ho také obhájí před soudem. Byla tam zmínka o etice, ale toto je za hranicí etiky, v oblasti trestního práva. Lékař byl postaven do role arbitra mockrát, včetně poplatků. Navíc se mi zdá, že si vrchnost myslí, že vše poběží jako dosud, že bude jen trochu méně peněz, takže to ti doktoři a zdravotníci vůbec potáhnou za stejných podmíbnek dál s nadějí na rok 2012 a roky další. Co chce ministr hledat za cesty k penězů, které nejsou, to věru nevím.

kp bolševická cenzura  | 24. 09. 2010 09:45

"Soudim, ze ti oranzovi stale jeste byli a jsou, proti tem modrym, "druha liga"."........Já myslím, že je to úplně stejná liga. Tvrzení, že socdem jsou lepší lidi než lidi z ODS nebo TOP je podle mě úplný nesmysl. Problémy lékařů a zdravotnictví vůbec nebyli schopní řešit stejně tak jako je blbě řeší ti současní... A z Kalouska se dělá takový démon, ale nikdo nic nedá konkrétně na stůl...

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné