Přejít na obsah

Matka s dcerou žalují lékaře, že zavinili smrt syna a bratra

zpět
26.9.2010
soud, spravedlnost, zákony
zvětšitsoud, spravedlnost, zákonyZdroj: www.hroptions.co.za

soud, spravedlnost, zákony | Zdroj: www.hroptions.co.za

 

U Okresního soudu v Českých Budějovicích vypovídali ve čtvrtek dva svědci z řad policistů, kteří v březnu 2006 vyjížděli do bytu v Táboře.

Zde podle obžaloby kvůli chybnému zákroku lékaře zdavotnické záchranné služby zemřel mladý muž.

Kde jsou fotky?

Policista u soudu vypověděl, že tehdy měli problém dostat se do bytu, ale po dohadech dovnitř vstoupili. Muž prý ležel na pohovce u stěny, více ze zařízení bytu si nepamatuje. Na místě byl i lékař, kterého si zavolala matka zemřelého muže. Byl prý jiný než ten, který přijel, aby pomohl jejímu synovi. Druhým předvolaným svědkem byl kriminalistický technik, který jezdí na ohledávaná místa spolu s vyšetřovateli. Jeho úkolem bylo zdokumentovat místo činu. Na místě i fotografoval, ale už neví, zda digitálním nebo klasickým fotoaparátem na kinofilm. Nevěděl, jestli byl ke spisu přiložen film nebo jestli byly fotografie zálohovány v digitální podobě. Pak by je ještě na policii měli. Zástupce žalobců uvedl, že u spisu fotodokumentace není. Dále uvedl, že zasahující lékař získal atestaci až na podzim v roku 2006, proto v březnu ještě neměl sám zasahovat. Požádal o další lékařský znalecký posudek.

„Příčinou smrti byla zástava srdce a nás zajímá, co bylo příčinou zástavy srdce,“ říká právní zástupce pozůstalých. Čeká se tedy na posudek odborného pracoviště pražské nemocnice. Soudkyně ve čtvrtek odročila jednání na neurčito.

Chybný zákrok?

O co se v případu jedná? Matka a dcera z Tábora žalují zdravotnickou záchrannou službu (ZZS) o ochranu osobnosti. Tvrdí, že v důsledku neposkytnutí potřebné péče při jejím zákroku 26. března 2006 došlo k úmrtí jejich syna a bratra. To zasáhlo do jejich osobnostních práv na rodinný život. Tehdy v noci se záchranka na jejich opakované zavolání k mladému pacientovi s náhlými potížemi dostavila. Provedla zde určité zdravotnické úkony, ale podle žalobkyň byl její postup chybný. V důsledku toho ošetřovaný muž bohužel zemřel.


Klíčová slova

Autoři

Andrea Galicová, Regionální deník

Komentovat článek: Matka s dcerou žalují lékaře, že zavinili smrt…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Matka s dcerou žalují lékaře, že zavinili smrt…

Komentáře

dalších 8 komentářů
Jiri Wicherek matka zaluje  | 27. 09. 2010 22:39

Na co se ptate? Prosim vysvetlit. J.W.

zofka matka zaluje  | 27. 09. 2010 00:11

jakou hlavu a patu? prosim vysvetlit. diky v.v.

lékař5 kampaň  | 26. 09. 2010 18:04

že by došly houbičky ?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné