Median: S odbornou úrovní lékařů se spokojeno 70 procent Čechů

Titulní obrázek

S odbornou úrovní svých lékařů je spokojeno zhruba 70 procent Čechů. S názorem, že jejich lékaři jsou na dobré odborné úrovni, souhlasilo určitě skoro 21 procent respondentů…

„spíše ano“ odpovědělo v průzkumu agentury Median přes 48 procent oslovených. Češi tak odbornost lékařů hodnotí lépe než Slováci, kde je určitě spokojeno 11 procent a spíše spokojeno 42,5 procenta dotázaných.

O dobré odborné úrovni lékařů není určitě přesvědčeno přes jedno procento českých a přes dvě procenta slovenských respondentů a spíše o tom není přesvědčeno šest procent českých a přes deset procent slovenských dotázaných.

Autoři průzkumu se také zajímali o to, jaké nemoci občany v obou zemích trápily v posledních 12 měsících. Nejvíce Čechů a Slováků – téměř polovinu – shodně sužovaly bolesti zad a páteře. Přes třetinu Čechů mělo problémy s nachlazením, více než čtvrtina s bolestmi hlavy, rýmou, kašlem a chřipkou.

Skoro 45 procent Slováků zase mělo v posledních 12 měsících potíže s bolestmi hlavy, více než třetina s rýmou a kašlem a více než čtvrtina lidí na Slovensku se potýkala s celkovou únavou, nachlazením či chřipkou.

V České republice se průzkum uskutečnil letos od 9. ledna do 25. června a bylo při něm dotázáno 7425 lidí ve věku 12 až 79 let. Na Slovensku se organizátoři 2213 respondentů ve věku 14 až 79 let ptali od 24. dubna do 13. srpna.

ČTK

Median: S odbornou úrovní lékařů se spokojeno 70 procent Čechů
Ohodnoťte tento článek!