Přejít na obsah

MediClinic rozšířila svou síť soukromých ordinací na 140

zpět
20.8.2010
lékař, praktik, ordinace, stetoskop
zvětšitlékař, praktik, ordinace, stetoskopZdroj: www.laek-rlp.de

lékař, praktik, ordinace, stetoskop | Zdroj: www.laek-rlp.de

 

Společnost MediClinic po dvou letech na tuzemském trhu rozšířila svou síť na 140 ambulancí, její hlavní část tvoří ordinace pediatrů a praktických lékařů pro dospělé. U lékařů MediClinic je nyní registrováno 108.000 pojištěnců.

MediClinic vstoupil na trh v březnu 2008 a od té doby se stal největším soukromým poskytovatelem ambulantní lékařské péče v České republice. V loňském roce firma hospodařila se ztrátou zhruba 80 milionů korun, ale v polovině letošního roku již podle informací Hospodářských novin měla provozní zisk a řetězec je nyní schopen vydělat si na vlastní provoz.

MediClinic svou síť buduje nákupem praxí lékařů v důchodovém věku, kteří nevědí, komu v budoucnu praxi předají. Lékaři v nich zůstanou v zaměstnaneckém poměru do penze. Firma pak za ně přebere všechny provozní a administrativní záležitosti a sežene za ně nástupce. Kromě pediatrů a praktických lékařů jsou mezi nimi i ordinace specialistů.

Společnost MediClinic podporuje finanční skupina Penta. Patří jí také síť lékáren Dr. Max a diagnostické laboratoře Aeskulab. Kromě firmy MediClinic působí na českém trhu soukromých poskytovatelů ambulantní lékařské péče také společnost Moje ambulance. Ta pacienty láká například tím, že je lékaři v jejích ordinacích ošetří kdykoli i večer a bez čekání.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Související články

19.8. Soukromé zdravotní firmy čekají na reformu Soukromé zdravotní firmy čekají na reformu
22 příspěvků

Komentovat článek: MediClinic rozšířila svou síť soukromých…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku MediClinic rozšířila svou síť soukromých…

Komentáře

dalších 37 komentářů
chonda pokud  | 25. 08. 2010 00:05

Milý BOBe, kdo vám proboha brání ve svobodném podnikání? Vykašlete se na pojišťovny, pošlete je do háje. Vy je přeci nepotřebujete - stát vás jejich prostřednictvím vysává! V tržním prostředí světlým zítřkům vstříc!!! Nikdo vás nenutí podepsat smlouvu s pojišťovnou, je to vaše svobodná vůle.

neurolog Na druhou stranu  | 21. 08. 2010 22:46

Prosím vás, v 97, to myslíte vážně, na kolik let si chcete ještě naspořit? A jaké máte v tomto věku životní náklady? Aspoň trochu, trochu soudnosti, Bobe.

BOB pokud  | 21. 08. 2010 22:37

Jo, broučkové, on ten klausovský kapitalismus je nějaký divný, žádný byznys pro lékaře, žádné svobodné podnikání pro lékaře, jen iluze privátnosti, iluze pojištění, iluze dostupnosti kvalitní zdravotní péče, iluze sociálního zajištění... A doktory vedou na popravu jak ten dobytek...

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné